Homme
27. nov
0...5
0...5
Ülehomme
28. nov
0...5
-1...4

Eesti

Mart Helme: oleme valmis minema opositsiooni

Foto: Madis Veltman/Delfi
13:29 20. oktoober 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Seksuaalvähemusi alandava sõnavõtuga valitsusse mõra löönud ja esmaspäeval kidakeelseks jäänud siseminister ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) endine juht Mart Helme sõnas teisipäeval, et EKRE on valmis praeguses valitsuskriisis lõpuni minema, olgu selle hinnaks EKRE langemine opositsiooni, kirjutab BNS.

«Jah, me oleme valmis minema opositsiooni. Aga me oleme valmis minema ka mõnda teise koalitsiooni,» sõnas Helme. Ka kinnitas Helme, et ei kavatse valitsuse ja koalitsiooni töörahu huvides ise tagasi astuda. «Ei, mina tagasi ei astu,» ütles ta. 

Helme sõnul põhinevad kõik vabadused sõnavabadusel ja tsensuuri puudumisel. «Tegelikult on valitsuses konflikt selle üle, kas valitsuse liikmetel ja Eesti kodanikel on sõnavabadus või on see sõnavabadus mingisuguste piiridega määratletud. Me ei ole nõus mitte mingisuguste piiridega määratletud sõnavabadusega. See on selle konflikti tuum, mitte Mart Helme isik,» selgitas Helme. 

Kuidas aga leida olukorras lahendus? «Selles poliitiline tarkus seisnebki, et mängitakse malet, mängitakse malet seni, kuni saavutatakse kas viik või on poole kapitulatsioon või lüüakse malendid laua pealt üldse minema,» arutles Helme. 

«Kui me ei saavuta kokkulepet, siis me oleme valmis minema opositsiooni, aga nagu ma ütlesin, me oleme valmis minema ka mõnda teise koalitsiooni,» ütles Helme.

«Me tahame saavutada kokkulepet, et meie partnerid koalitsioonis tunnistavad Eesti Vabariigi põhiseaduse paragrahve 40-45. Paragrahv 45 lõpetab ühe lihtsa lausega: tsensuuri ei ole! Ja see on see, mida me tahame, et meie koalitsioonipartnerid tunnistaksid. Meil on õigus, oleme me ministrid või mitte ministrid, täielikule sõnavabadusele: sõna- , meelsus- ja meelsusväljenduse vabadusele,» selgitas Helme.

Ka ei ole EKRE nõus taganema abieluteemalisest rahvaküsitlusest. 

Deutsche Wellele antud intervjuus ta tagantjärele midagi ei muudaks. «Ma ei öelnud mitte midagi niisugust, et hakkan kedagi välja saatma või vihkan kedagi. Ma ütlesin homodele ebasõbralikult, mulle ei meeldi see propaganda, agressiivsus,» selgitas Helme. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!