Homme
27. nov
0...5
0...5
Ülehomme
28. nov
0...5
-1...4

Eesti

Ööpäevaga lisandus 42 testi, kolm inimest kaotas elu

Foto: Andres Putting/Delfi
12:19 20. oktoober 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Viimse ööpäevaga lisandus 42 positiivset koroonatesti, uusi surmajuhtumeid lisandus kaks ning tagantjärgi tunnistati koroonasurmaks ka viie päeva eest surmajuhtum, vahendab BNS.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1706 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 42 testi tulemus osutus positiivseks, edastas terviseamet. Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 35,29.

Uusi surmajuhtumeid lisandus ööpäeva jooksul kaks – Ida-Viru keskhaiglas surid 94-aastane mees ja 95-aastane naine. Tagantjärgi on COVID-19 surmaks tunnistatud ka Ida-Viru keskhaiglas 15. oktoobril surnud 64-aastane  mees. Kokku on Eestis surnud 71 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 21 inimesel. Ida-Virumaale lisandus kuus ja Tartumaale neli. Jõgevamaale, Pärnumaale ja Põlvamaale lisandus üks. Kaheksal positiivse testi tulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalasega. 

Tallinna lisandus 19 uut nakatunut. Harjumaa kolme juhtumi puhul on tegemist varasemate haigestunute lähikontaktsetega. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on selgitamisel. Kokku saab Põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada seitset kollet, esimese töökoha koldega on seotud 42, teise töökoha koldega kaheksa ning kolmandas töökoha koldes on kaheksa haigestunut. Perekonna koldes on viis inimesest. Kooli koldes on kuus inimest.  Neljandas töökoha koldes on kuus nakatunut ning teisipäeva hommikust lisandunud viiendas töökoha koldes viis inimest.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on 1400 inimest, neist 215 on haigestunud.

Ida-Virumaale lisandunud kahe juhtumi puhul toimus nakatumine hooldekodus, kahel juhul töökohas ja ühel juhul läbi perekontakti. Üks juhtum on sisse toodud Venemaalt. Ida regiooni tööpiirkonnas on seitse aktiivset kollet: Kohtla-Järve kooli koldega on seotud 11 ja Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega kaheksa inimest. Jõhvi kooli koldega on seotud üheksa ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 21 haigestunut. Sillamäe kooli koldega on seotud 36 ja nii-öelda meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud 10 haigusjuhtu. Narva töökoldes on seitse inimest. 

Ida regionaalosakonna jälgimisel on 747 inimest, neist haigestunud on 144.

Jõgevamaale lisandunud juhtum on seotud varasema haigestunuga. Kaks Tartumaale lisandunud juhtumit nakatusid läbi perekontakti, teise kahe juhtumi asjaolud on täpsustamisel. Põlvamaale lisandunud juhtum nakatus läbi perekontakti. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 528 inimest, kellest 58 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on kaks kollet – töökoha kolle Võrus 24 inimesega ja Jõgevamaa töökoha kolle 20 inimesega.

Pärnumaale lisandund juhtum on seotud varasema haigestunuga. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 51 inimest, kellest 15 on haigestunud.

20. oktoobri hommikuse seisuga viibib haiglas 27 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on üks patsient. Koju saadeti viis inimest, kolm inimest viidi üle mitte COVID-19 osakonda. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati neli. Neist kaks sisestati andmestikku tagantjärgi. 

Haiglates lõpetatud 522 COVID-19 haigusjuhtumit 508 inimesega.

20. oktoobri seisuga on tervenenud 3270 inimest. Neist 2 439 inimese ehk 74,6 protsendi haigusjuhtum on lõpetatud, 831 inimese ehk 25,4 protsendi puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

 Eestis on kokku tehtud üle 245 000 esmase testi, neist 4127 ehk 1,68 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse andmetel on Hoia mobiilirakendust alla laaditud 158 279 korda ja haigeks märkinuid on 108.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!