Eesti

Perekonnaseaduse petitsioon kogus pooleteise päevaga üle 7000 allkirja

Foto: Anni Õnneleid/Delfi
12:04 24. oktoober 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Roheliste petitsioon perekonnaseaduse muutmiseks, et võimaldada abielu ka samast soost paaridele, allkirjastati rekordkiirusel – laupäeval kella 10.30 seisuga oli enda allkirja andnud juba 7021 inimest ning see arv kasvab pidevalt, vahendab BNS.

"Ühiskond on andnud üliselge sõnumi, millest ei ole enam võimalik mööda vaadata," ütles roheliste esimees Kaspar Kurve. "Meil on väga hea meel näha allkirju andmas ning petitsiooni jagamas ka teistesse erakondadesse kuuluvaid inimesi, mis näitab selgelt, et ühised väärtused on päevapoliitikast suuremad."

"Meie eesmärk on seaduse muudatuse abil lõpetada inimeste diskrimineerimine ja see võib olla ka meie viimane võimalus samast soost paare perekonnaseadusega kaitsta," ütles partei teine juht Züleyxa Izmailova. "Õiguskantsler Ülle Madise teatas reedel "Aktuaalses kaameras", et pärast kevadist abielureferendumit pole riigikogul enam võimalik perekonnaseadust ilma uue referendumita muuta. Seega jätkame allkirjade kogumist ja kutsume kõiki erakondi meie algatusega liituma ja seda levitama. Saadame koos valitsusele sõnumi, et Eesti on avatud, solidaarne ning empaatiline riik, kus vähemuste õigused on kaitstud."


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!