Hooletus, lohakusvead ja tegemata eeltöö! Vabadele töökohtadele laekub tuhandeid sooviavaldusi

uudised.ee

Kandideerijate hulk vabadele töökohtadele on hüppeliselt kasvanud. Tööandjatele teeb teinekord tuhandete soovijate seast valiku tegemise keeruliseks ka kandideerijate hooletus kui esinevad lohakusvead, mitmele kohale kandideerimine ja eeltöö tegemata jätmine.

Võrreldes 2019. aastaga on tänavu tööportaalis CVkeskus.ee kandideerimiste arv kõikides ametirühmades hüppeliselt kasvanud. „Alates abitöölistest – tõus 199% – kuni spetsialistideni – tõus 107%,” ütles CVkeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.

Selveri kommunikatsioonijuhi Rivo Veski sõnul ei mõtle kandideerijad tihti oma reaalseid teadmisi ja oskusi läbi ning kandideerivad hulganisti mitmele ametikohale, et saaks ükskõik kuhu tööle. „Tavapäraseks on muutunud juhtumid, kus kandideeritakse absoluutselt kõikidele meie vabadele ametikohtadele,” märkis ta.

„Kandidaat võiks endale esitada küsimuse: mida ma kõige rohkem teha tahan? Abiks on kui peale CV kirjutatakse kaaskiri, miks soovitakse just sellele ametikohale kandideerida,” tõi ta näite, kuidas oma võimalusi parandada. Läbimõeldud kandideerimisotsus tagab tema sõnul ka suurema tõenäosuse tööle saada.

„Tavapärane on ka see, et ei vastata telefonikõnedele ega e-kirjadele, kui soovime kandidaate töövestlusele kutsuda. Kui õnnestub vestluse aeg kokku leppida, ei tulda kohale ja meile sellest teada ei anta,” nentis Veski. Tema sõnul on selliseid kandideerijaid üha enam.

Prisma Peremarketi personalijuht Aili Põllu tõi esile ka selle, et töövestlusele tulles pole kandidaat teinud kodutööd ega uurinud ettevõtte ega pakutava ametikoha kohta lisainfot. „Samuti esineb töövestlusel eelmise tööandja mustamist.”

Refereeritud portaalist Delfi Kasulik.
 

Kommentaarid puuduvad