Täna
26. nov
4...9
3...8
Homme
27. nov
0...5
0...5

Eesti

Ööpäevaga lisandus 82 positiivset testi

Foto: Andres Putting/Delfi
11:49 29. oktoober 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Viimase ööpäevaga lisandus 82 positiivset koroonaviiruse testi, enam kui pooled neist laekusid Harjumaale.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1739 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 82 testi tulemus osutus positiivseks, edastas terviseamet. Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 52,07.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 44 inimesel. Ida-Virumaale lisandus 17 ja Raplamaale kolm ja Viljandimaale kaks. Järvamaale, Jõgevamaale, Läänemaale, Pärnumaale, Põlvamaale, Tartumaale, Valgamaale ja Võrumaale lisandus üks uus juhtum. Kaheksal positiivse testi tulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalastega.

Harjumaa juhtumitest 34 laekusid Tallinna.  Kuue Harjumaa juhtumi puhul on tegemist varasema nakatunu lähikontaktsetega. Neli Harjumaa juhtum on sisse toodud Venemaalt, Belgiast ja Horvaatiast. Ülejäänud juhtumite asjaolud on selgitamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 2300 inimese, kellest 413 on haigestunud. Kokku saab Põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 12 kollet. Esimese töökoha koldega on seotud 42, teise töökoha koldega kaheksa ning kolmandas töökoha koldes on kaheksa haigestunut. Perekonna koldes on viis inimesest. Esimeses kooli koldes on kuus ja  teises kooli koldes on viis haigestunut.  Neljandas töökoha koldes on 10 nakatunut ning viiendas töökoha koldes kokku kuus inimest. Peokoldes on 17 inimest. Kuuendas töökoha koldes on kaheksa haigestunut. Hooldekeskuse koldes on 32 inimest.

Neljapäeval isandus seitsmes töökoha kolle, kus on kuus inimest.

Eelmise ööpäevaga lisandus 26 Viru vangla kinnipeetava testitulemus, neljapäevses üldstatistikas kajastuvad neist kaheksa, sest kõik Viru vangla positiivsed proovid  pole veel tervise infosüsteemi lisatud. Kuuel juhul nakatuti Ida-Virumaal pere või tuttavate kaudu, ühel juhul saadi nakkus läbi töökontakti ja üks juhtum toodi sisse Venemaalt.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 11 aktiivset kollet. Kohtla-Järve kooli koldega on seotud 11 ja Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega kaheksa inimest. Jõhvi kooli koldega on seotud üheksa ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 21 haigestunut. Sillamäe esimese kooli koldega on seotud 36 ja teise kooli koldega üheksa inimest. Meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud 10 haigusjuhtu. Narva töökoldes on seitse inimest ja lasetaia koldes kuus. Narva-Jõesuu töökoha koldes on üheksa inimest. Vangla koldes on 31 inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 700 inimese, kellest haigestunud on 134.

Jõgevamaale, Valgamaale ja Võrumaale  lisandunud juhtumite puhul on tegemist varasemate nakatunute lähikontaktsetega. Viljandimaa uued juhtumid on samuti varasemate nakatunute lähikontaktsed. Tartumaa ja Põlvamaa  juhtumite nakatumiste asjaolud veel selgitamisel. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 300 inimese, kellest 46 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks aktiivne kolle, milleks on 20 inimesega Jõgevamaa töökoha kolle.

Pärnumaa uue juhtumi puhul saadi nakkus läbi perekontakti. Läänemaa nakatumise asjaolud on veel selgitamisel. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 180 inimese, kellest 38 on haigestunud.

29. oktoobri hommikuse seisuga viibib haiglas 34 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on üks patsient. Koju saadeti üks inimene. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kolm, neist üks tagantjärgi. 

Haiglates on lõpetatud 544 COVID-19 haigusjuhtumit 530 inimesega.

Neljapäevase seisuga on tervenenud 3684 inimest. Neist 2704 inimese ehk 73,4 protsendi haigusjuhtum on lõpetatud, 980 inimese ehk 26,6 protsendi puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud üle 258 000 esmase testi, neist 4671 ehk 1,8 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse  andmetel on Hoia mobiilirakendust alla laaditud 167 231 korda ja haigeks märkinuid 154.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!