Täna
05. dets
2...7
0...5
Homme
06. dets
0...7
0...7

Eesti

Saar: teen erakonna volikogule ettepaneku toetada abieluvõrdsust

Foto: Argo Ingver/Delfi
12:15 29. oktoober 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar kutsub kokku erakonna volikogu ja teeb ettepaneku toetada abieluvõrdsust, kirjutab BNS.

"Sotsiaaldemokraatide alusväärtused on alati olnud tolerantsus, hoolivus ja avatus. Viimased poolteist aastat on need väärtused Eestis olnud tõsises ohus. Äärmuslaste valitsusse pääsemine, valitsuse sammud vähemuste õiguste piiramisel ja valitsusliikmete viha õhutavad avaldused seavad ohtu tuhandete Eesti inimeste ja nende perede turvatunde ning riivavad lubamatult nende väärikust. Seetõttu tuleb neil, kes seisavad vaba ühiskonna ja kõigi võrdsete õiguste eest, seista veelgi jõulisemalt ja selgemalt oma väärtuste ja põhimõtete eest," ütles Saar.

Saare sõnul on sotsid võrdsete õiguste eest seismisel Eestis alati olnud eesliinil - algatanud 2014. aastal kooseluseaduse ning seisnud selle seaduse rakendusaktide vastuvõtmise eest. "Samuti tunnustan Rohelisi ja Eesti 200 selgete seisukohtade ja initsiatiivi eest. Diskrimineerimise ja vaenu õhutamise vastu võitlemisel – sealhulgas abieluvõrdsuse saavutamisel – on kõik avatust ja vabadust toetavad jõud poliitikas ja väljaspool poliitikat liitlased. Meid seob ühine eesmärk," märkis ta. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!