Täna
05. dets
2...7
0...5
Homme
06. dets
0...7
0...7

Eesti

Viru vanglasse lisandus veel 24 viirusega nakatunut

Foto: Tiit Blaat/Delfi
13:05 30. oktoober 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Viru Vangla vangidelt kolmapäeval võetud proovidest leiti veel 24 viirusega nakatunut, vahendab BNS.

Teisipäeval leiti esmakordselt koroonaviirus viielt Viru vangla vangilt, kolmapäeval tuvastati koroonaviirus 26 vangil. Kokku on seega analüüsitud 390 Viru vangla vangi proovist osutunud positiivseks 55 juhtu.

Neljapäeval võeti testid kõigilt vangidelt, kellelt seda eelnevalt võetud ei olnud. Proovide vastused annab terviseameti labor hiljemalt reedel.

"Selliseid abinõusid nagu kevadel me vanglas sel korral kasutusele ei võta. Sealhulgas ei hoia me ametnikke mitmepäevaste vahetustega vanglas tööl," teatas justiitsministeerium.

Kui kevadel olid teadlastel olemas üksnes väga esialgsed Hiina andmetel põhinevad uurimistulemused, siis praegu on andmeid rohkem.

Uuemate järelduste põhjal ei peeta enam kriitiliseks riskirühmaks HIV-positiivseid ja C-hepatiidi põdejaid, keda on vanglates palju. Praegu keskendume kevadega võrreldes eelkõige oluliselt väiksemaks hinnatud riskirühma kaitsmisele, kes põeb südame-veresoonkonna haigusi, aktiivravi faasis onkoloogilisi haigusi, raskeid neeruhaigusi ja muid haigusi, mille korral arstiteadus inimesi viirusest tõsiselt ohustatuks peab.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!