Täna
05. dets
2...7
0...5
Homme
06. dets
0...7
0...7

Eesti

Luukas Kristjan Ilves liitub erakonnaga Eesti 200

Foto: Tanel Meos/Delfi
11:04 31. oktoober 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

IT-valdkonna ekspert Luukas Kristjan Ilves liitub erakonnaga Eesti 200 ja näeb oma panust nii kohaliku kui ka üleriigilise poliitika arendamisel.

"Eesti 200 on see erakond, mida Eesti praegu vajab," teatas Luukas Kristjan Ilves, kelle sõnul on kodanike osalemisel erakondade tegevuses oluline ja kandev roll demokraatlikus ühiskonnas. "Selge ja ühene väärtuspoliitika eest seismine ning pikaajaliste eesmärkide püstitamine ja sisustamine on Eesti 200 tugevused. Ma tahan nende arendamisel kaasa lüüa."

Eesti 200 on Ilvese hinnangul ennast selgelt määratlenud uuendusmeelse, eestimeelse ja liberaalse erakonnana, kes seisab kõigi kodanike vabaduste ja õiguste eest.

"Eesti Vabariik on rajatud mõttele, et liberaalsed ja rahvuslikud väärtused täiendavad teineteist. Me ei tohi karta ideede konflikti nendega, kes seda põhimõtet õõnestavad," lisas Ilves.

Järgmisel nädalal, 7. novembril, koguneb Eesti 200 Tallinna piirkonna üldkogu. Ilves selgitas, et järgmise aasta kohalikud valimised annavad juba võimaluse teha suuri muudatusi riigijuhtimises ja majanduses.

"Uuendusliku ja targa majanduse, personaalse riigivalitsemise, rohepöörde elluviimisel ei pea me ootama Toompea järel. Kohalikud omavalitsused ja linnad, eriti Tallinn, peavad saama uute lahenduste kasvulavaks ja elluviijateks," märkis Ilves.

Eesti 200 esimehe Kristina Kallase sõnul annab Luukas Kristjan Ilvese liitumine erakonnale juurde laia haaret väga mitmes valdkonnas.

"Mul on muidugi väga hea meel, et Luukas meiega liitub. Eesti poliitiline tulevik võidab sellest väga palju. Luukase rahvusvaheline haare, tema väga tugevad väärtuselised positsioonid inimõiguste ja vabaduste osas ja ekspertteadmised küberturvalisuse ja digivaldkonnas toovad meie meeskonda juurde energiat ja teadmisi, mida kogu Eesti poliitika hädasti täna vajab. Meil on kujunemas Tallinnas aina tugevam meeskond, millega järgmistele valimistele vastu minna," ütles  Kallas.

Luukas Ilves on küberturbeettevõtte Guardtime strateegia- ning teaduskoostöö juht. Eelnevalt on ta töötanud avalikus teenistuses – kaitseministeeriumis, riigi infosüsteemi ametis, Eesti alalises esinduses Euroopa Liidu juures ja Euroopa Komisjonis. Samuti on Ilves olnud Brüsseli-põhise mõttekoja Lisbon Councili asejuht. Ilves on reservväelane ning Kaitseliidu liige. Ta on lõpetanud Stanfordi ülikooli rahvusvaheliste suhete ja filosoofia alal.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!