Täna
05. dets
2...7
0...5
Homme
06. dets
0...7
0...7

Eesti

Ööpäevaga sai koroonadiagnoosi 134 inimest

Foto: Argo Ingver/Delfi
11:21 31. oktoober 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti 2803 esmast koroonatesti, millest 134 tulemus osutus positiivseks – kahe nädala haigestumus 100 000 inimese kohta kerkis seega 64,18 peale.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 79 inimesel. Ida-Virumaale lisandus 33, Lääne-Virumaale ja Raplamaale neli ning Pärnumaale, Tartumaale ja Võrumaale kaks uut koroonajuhtumit. Järvamaale, Läänemaale ja Valgamaale lisandus üks uus positiivne test. Viiel positiivse testi tulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht ja reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalastega.

Harjumaa 79 uuest juhtumist 47 laekus Tallinna. Viiel juhul saadi viirus pereringis ning kahel juhul tuttavalt. Kahel juhul toodi viirus sisse Venemaalt ja ühel juhul Rootsist. Üks nakatunu on seotud Viru vanglaga. Ülejäänud juhtumite asjaolud on täpsustamisel. 

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on ligi 2600 inimest, kellest 559 on haigestunud. Kokku saab Põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 14 kollet: esimese töökohakoldega on seotud 42, teise töökohakoldega kaheksa ning kolmandaga samuti kaheksa haigestunut. Perekonnakoldes on viis inimesest. Esimeses koolikoldes on kuus ja teises koolikoldes on viis haigestunut. Neljandas töökohakoldes on kümme nakatunut ning viiendas kuus. Peokoldes on 17 inimest. Kuuendas töökohakoldes on kaheksa haigestunut. Hooldekeskuse koldes on 32 inimest. Seitsmendas töökohakoldes on kuus inimest. Kaheksandas töökohakoldes ja spordikoldes on kummaski viis haigusjuhtu.

Ida-Virumaa uutest juhtumitest 25 on seotud Viru vanglaga, kus viirus tuvastati 24 kinnipeetaval ja ühel töötajal. Neljal juhul saadi viirust tuttavalt, kahel juhul pereliikmelt ning ühel juhul töökohal. Üks haigusjuht toodi sisse Venemaalt.

Lääne-Virumaa uutest haigusjuhtudest üks on sisse toodud Itaaliast, ühel juhul on tegemist Viru vangla kinnipeetavaga ning ühel juhul on asjaolud selgitamisel.

Ida regiooni tööpiirkonnas on seitse aktiivset kollet: Sillamäe esimese koolikoldega on seotud 36, Jõhvi hooldekeskuse koldega 21, Narva-Jõesuu töökohakoldega kümme, Sillamäe teisekooli koldega üheksa, Narva töökohakoldega seitse ning Narva lasteaiakoldega kuus nakatumist. Vanglakoldes on positiivse proovi andnud 81 inimest, neist üks on vangla töötaja.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 1000 inimest, kellest haigestunud on 195.

Võrumaale  lisandunud juhtumid on seotud nakatumisega tööl ja pereringis, Tartumaa uus nakatunu sai viiruse hooldekodus, ühel juhul oli tegemist nakatumisega läbi tööalase kontakti. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 320 inimese, kellest 52 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks aktiivne kolle, milleks on 20 inimesega Jõgevamaa töökohakolle.

Hiiumaa nakatunu sai viiruse ürituselt, Läänemaa haigestunu aga tuttavalt. Pärnumaa juhtumi asjaolud on selgitamisel. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on ligi 250 inimest, kellest 48 on haigestunud.

Laupäevahommikuse seisuga viibib haiglas 40 patsienti, juhitaval hingamisel on kaks patsienti. Koju saadeti üks inimene, üks patsient viidi üle mittekoroona osakonda. Uusi haigusjuhtumeid avati kolm.

Viiruse leviku peatamine ja ühiskonna avatuna hoidmise tagab meie kõigi vastutustundlik käitumine. Koroonaviirus levib inimeselt inimesele ja igal inimesel on väga oluline roll viiruse leviku piiramisel.

Testida tuleb end esimesel võimalusel. Viimasel ajal on näha asümptomaatiliste viirusekandjate osakaalu kasvu. Samuti on suurenenud positiivsete testide osakaal ööpäevaga tehtud testide hulgas, mis viitab ohule, et tekkida võib viiruse varjatud levik. Terviseamet kutsub ka kergete haigusnähtude korral kõiki inimesi testima minema.

Valitsus lühendas  nii piiriületuse järgse liikumisvabaduse piirangu kui ka koroonaviirusesse nakatunu lähikontaktse karantiini kestust 14-lt kümnele päevale. Lähikontaktne peab karantiini lühendamiseks tegema mitte varem kui kümnendal päeval koroonaviiruse testi, mille tulemus peab olema negatiivne. Teadusuuringute järgi tekivad umbes 95 protsendil inimestest haigusnähud kümne päeva jooksul pärast haigega kokkupuudet. Isolatsiooniperioodi on juba lühendanud mitmed Euroopa riigid, nende seas ka Soome ja Läti.

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse (TEHIK) andmetel on mobiilirakendust Hoia alla laaditud 168 894 korda ja haigeks märkinuid 173.

Koduleht Koroonatestimine.ee koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Lisaks on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukohakoordinaate testimiskohtade kohta.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!