Tallinn suunab 2021. aastal kultuurielu tegevusteks 28 miljonit eurot

uudised.ee

Tallinna 2021. aasta linnaeelarve eelnõu kohaselt on kultuurivaldkonna tegevuskuludeks planeeritud 28 miljonit eurot, investeeringute maht on 16,8 miljonit eurot, vahendab BNS.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsev tõi pressiteates välja, et lähiaastate üks suurimatest investeeringutest kultuurivaldkonnas on Tallinna Linnateatri arendus.

"Äsja valmis linnateatri uus tootmis- ja laohoone, mis on üks osa teatri arendusprojektist. Juba jaanuaris on plaanis alustada teatrimaja ehitustöödega Laial tänaval. Projekti lõpuks ehitatakse välja kogu linnateatri kvartal koos Põrgulava laiendusega, mille tulemusena saab korda ka üks oluline osa vanalinnast," ütles Belobrovtsev. 

Linnateatri arendusprojekti kogumaksumus on 32,3 miljonit eurot, tuleva aasta eelarvesse on projekti jätkamiseks planeeritud üle 5 miljoni euro.

Belobrovtsevi sõnul seisab tuleval aastal ees – kui koroonaolukord seda lubab – ka mitmeid kaalukaid sündmusi. "Ühe atraktiivsema projektina tooksin esile juulis toimuvat maailma suurimat purjeõppelaevade regatti The Tall Ships Races, mis toob kesklinna sadamatesse sadakond suurt purjelaeva. Ühtlasi on see suurepärane võimalus meie noortele merehuvilistele – linn korraldab ligi 200 noore osalemist regatil laevameeskonna liikmena," ütles abilinnapea.

"Märkimist väärivad kindlasti ka linnateatri üheteistkümnes rahvusvaheline teatrifestival "Talveöö unenägu", mille keskmeks on prantsuse teater Bouffes du Nord, ning Birgitta festival, mis toob uue kunstilise juhi Dmitri Bertmani eestvedamisel siia erakordse tantsukompanii NoGravity Itaaliast," lisas Belobrovtsev.

Peale selle toetab linn ka uuel aastal Tallinna tunnusfestivali Jazzkaar, linnafestivali Tallinn Music Week ja teatrifestivali "Kuldne Mask Eestis". Septembris aga korraldab European Jazz Network Tallinnas konverentsi European Jazz Conference, mille raames külastab Eesti pealinna ligikaudu 350 jazzidelegaati. 

Tallinn kandideerib 2021. aastal Unesco loovlinnade võrgustiku liikmeks muusikalinnade kategoorias. Seoses sellega koostatakse muusikavaldkonna tegevuskava, mille eesmärk on tihendada rahvusvahelist koostööd ning tutvustada Tallinna ja Eesti muusikaelu ka mujal maailmas. 

Tallinna loomaaias jätkub Tiigrioru ja Pilvemetsa ehitus. Tiigrioru kogumaksumuseks on 2,7 miljonit eurot, millest 2021. aasta eelarvesse on planeeritud miljon eurot. Pilvemetsa kogumaksumus on ligi 5,3 miljonit, millest uuel aastal investeeritakse 2,4 miljonit eurot. Samuti suunab linn järgmisel aastal botaanikaaia investeeringuteks üle 2 miljoni euro.

Tallinna Keskraamatukogu saab elektribussi, mille vastu vahetatakse välja praegune, 12 aastat marsruudil olnud vana raamatukogubuss. Linnamuuseumis jõuab lõpule Kiek in de Köki lõunapoolsete linnakindlustuste sidumine terviklikuks muuseumikompleksiks. Jätkuvad Mustpeade maja restaureerimistööd ning remonditakse Kalamaja muuseum ja Vene kultuurikeskuse katus. 

Lisaks alustab linn Skoone bastioni korrastamisega ja Dominiiklaste kloostri kompleksi renoveerimisega. Nende projektide kogumaksumus on kokku 1,9 miljonit eurot, millest järgmise aasta eelarvest kaetakse 600 000 eurot. 

Kommentaarid puuduvad