Täna
26. nov
4...9
3...8
Homme
27. nov
0...5
0...5

Eesti

Kallas pakkus Ratasele vähemuste õiguste kaitsmisel koostööd

Foto: Kollaaž/Ekspress Meedia
12:11 20. november 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Reformierakonna juht Kaja Kallas tunnustas peaminister Jüri Ratast seisukoha eest, et Eesti peaks liikuma kooseluseaduse rakendusaktide vastuvõtmise suunas ja pakkus talle koalitsiooniülest koostööd, vahendab BNS.

"Tunnustan peaministrit seisukoha eest, et Eesti peaks liikuma kooseluseaduse rakendusaktide vastuvõtmise suunas," kirjutas Kallas sotsiaalvõrgustikus Facebook. "Kooseluseaduse lõpuni valmis tegemine on samm, mida Eesti vajab."

"Teame, et Keskerakonna tänased valitsuspartnerid [Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Isamaa] ei toeta vähemuste õiguste eest seismist. Seega võiks kooseluseaduse küsimuses teha Riigikogus koalitsiooniülest koostööd," kirjutas Kallas.

Kallas lisas, et Reformierakonnal, Keskerakonnal ja sotsiaaldemokraatidel on riigikogus piisavalt tugev positsioon, et kaitsta liberaalseid väärtusi ja tõrjuda äärmuspopulistide algatusi. "Ühtlasi saab opositsioon Keskerakonnale ulatada abikäe abielu teemalise rahvaküsitluse nurjamiseks. Pall on Keskerakonna käes! Loodame, et kooseluseaduse rakendusaktide algatajate hulka tuleb ka Keskerakonna saadikuid," märkis Kallas.

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas ütles neljapäeval intervjuus, et Eesti peaks liikuma kooseluseaduse rakendusaktide vastuvõtmise suunas.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!