Täna
26. nov
4...9
3...8
Homme
27. nov
0...5
0...5

Eesti

Ööpäevaga sai koroonadiagnoosi 305 inimest

Foto: Argo Ingver/Delfi
12:06 21. november 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Terviseameti andmetel lisandus möödunud ööpäevaga 305 koroonapositiivset ja Eesti nakatumisnäitaja kerkis 258,77-ni, vahendab BNS.

Möödunud ööpäevaga tehti 5437 koroonatesti, millest positiivse tulemuse andsid 305. Positiivsete testide osakaal oli seega 5,6 protsenti. Haiglaravil on 119 patsienti, kellest kaheksa on juhitaval hingamisel.

Harjumaale laekunud 130 positiivsest tulemusest 97 tuli Tallinna. Harju-, Järva- ja Raplamaale lisandunud nelja juhtumi nakatumise päritolu on varasem kontakt haigega, ülejäänud juhtumite nakatumise päritolu on täpsustamisel. 18.-20. novembri põhja regionaalosakonna koroonaviiruse nakkusjuhtudest 182 juhul sai inimene viiruse lähikontakti teel varasema haigestunuga, 108 juhul on nakkusallikas teadmata. Kuuel juhul on nakkus sisse toodud – kahel juhul Venemaalt ning ühel juhul Rootsist, Poolast ja Soomest. Ülejäänud juhtumid on täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 14 700 inimese, kellest 1878 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 27 kollet. Koolikoldeid on kokku viis, lasteaia koldeid on üks, töökoha koldeid on kokku seitse, ürituste koldeid on kokku kaks ja tutvusringkonna koldeid on kokku kaheksa. Lisanduvad veel kaks hooldekeskuse kollet, haiglakolle ning Tallinna vangla kolle.

Ida- ja Lääne-Virumaale ööpäevaga lisandunud nakkusjuhtudest 21 juhul sai inimene viiruse töökohalt, 19 juhul nakatuti pereringis ja 18 juhul hoolekandeasutuses. Kümnel juhul saadi nakkus kaitseväest, viiel juhul huvitegevuse kaudu. Neljal juhul nakatuti koolis ja neljal juhul tuttavate kaudu. Üks nakkusjuht toodi sisse Venemaalt ning ülejäänud nakatumiste asjaolud on välja selgitamisel.

Täpsustatud andmetel liikus reedel Ida regioonist üks juhtum põhja regiooni, sest inimene elab Tallinnas. Üks juhtum toodi sisse Venemaalt ning üks Rootsist. Ühel juhul nakatuti pereringis, ühel juhul hoolekandeasutuses, ühel juhul õppeasutuses ning üks nakatunu sai viiruse töökohalt.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 14 aktiivset kollet. Kokku on koolikoldeid neli: Sillamäel kaks, Kohtla-Järvel üks ja Jõhvis üks. Kaks lasteaiakollet: üks Narvas ja teine Kohtla-Järvel. Töökohakoldeid on kokku viis: üks Narvas, üks Narva-Jõesuus, üks Sillamäel, üks Jõhvis ja üks Tapal. Kohtla-Järve tervishoiuasutuses on 56 inimesega kolle. Viru Vangla koldes on 250 inimest, Narva jäähokikoldes on 71 inimest. Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 4900 inimese, kellest nakatunud on 841.

Tartumaale lisandunud seitse nakatunut said viiruse perekonnasiseselt, seitsme nakatunu nakkusallikas on teadmata, kolmel juhul nakatuti õppeasutuses, kolm nakatunut said nakkuse tutvusringkonnast, üks nakatunu sai nakkuse sõpruskonnast. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on selgumisel. Viljandimaale lisandunud üks nakatunu sai viiruse perekonnasiseselt ning teise juhtumi nakkusallikas on teadmata. Põlvamaale lisandunud üks nakatunu sai viiruse perekonnast, ühe nakatunu nakkusallikas on teadmata ning üks juhtum toodi sisse välismaalt. Valgamaale lisandunud kaks nakatunut said viiruse tutvusringkonnast, üks nakatus töökohas ning ühe nakkusallikas on teadmata. Võrumaale lisandunud üks nakatunu sai viiruse sõpruskonnast, üks juhtum on sisse toodud välismaalt. Jõgevamaale lisandunud nakatunu nakkusallikas on teadmata.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 3700 inimese, kellest 367 on haigestunud – haigestunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on seitse aktiivset kollet, üks on 37 inimesega hooldekodu kolle. Töökohakoldes on 11 inimest, hobikoldes on 17 inimest, õppeasutuse koldes kaheksa inimest, teises õppeasutuse koldes on viis inimest ja kolmandas õppeasutusekoldes on kaheksa inimest. Meelelahutusettevõtte koldes on 14 inimest.

Pärnumaale lisandunud neli nakatunut said viiruse perekonnast, ühel juhul nakatuti tutvusringkonnas, ühe nakatunu nakkusallikas on teadmata. Ülejäänud juhtumite asjaolud on väljaselgitamisel. Üks Hiiumaale lisandunud nakatunu sai viiruse perekonnast. Saaremaale lisandunud nakatunu nakkusallikas on teadmata. Üks Läänemaale lisandunud nakatunu sai viiruse tutvusringkonnast ning üks juhtum on täpsustamisel. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 1000 inimese, kellest 158 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on kaks kollet Hiiumaal, kus pereürituse koldes on 12 inimest ja perekoldes kuus. Pärnumaal on jälgimisel üks 11 nakatunuga kooli kolle ja hooldekodu kolle, kus on 16 nakatunut. Läänemaal on jälgimisel ettevõtte kolle, kus on kuus nakatunut.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!