Täna
26. nov
4...9
3...8
Homme
27. nov
0...5
0...5

Eesti

Ööpäevaga sai koroonadiagnoosi 349 inimest ja üks patsient suri

Foto: Andres Putting/Delfi
11:34 22. november 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Viimase ööpäeva jooksul tehti terviseameti andmetel 4944 koroonatesti, millest 349 osutus positiivseks, üks 91-aastane naispatsient aga suri, vahendab BNS.

Viimase 14 päeva nakatumisnäit 100 000 elaniku kohta on ERR-i andmeil 270,51. Kõige rohkem ehk 205 positiivset testi lisandus Harjumaale, Ida-Virumaale lisandus 75, Tartumaale 18, Pärnumaale 17 ning Viljandi ja Lääne-Virumaale kuus positiivset testitulemust. Valgamaale tuli juurde neli, Jõgeva-, Rapla-, Võru-, Saare- ja Läänemaale lisandus kõigisse kaks ning Põlva-, Järva- ja Hiiumaale üks koroonapositiivne. Viiel inimesel puudus rahvastikuregistris elukoht.

Ööpäeva jooksul Harjumaale, Järvamaale ja Raplamaale laekunud juhtudest neljal korral sai inimene viiruse pereliikmelt, viiel korral tuttavalt ja kolmel juhul töölt. Ülejäänud juhtumite asjaolud on väljaselgitamisel.

Põhja regionaalosakonna koroonaviiruse nakkusjuhtudest 21 juhul oli nakatumise põhjuseks kontakt nakatunud pereliikmega, kaheksal juhul sai inimene viiruse tuttavalt. Neljal juhul nakatus inimene töökohal, ühel juhul toodi viirus sisse Venemaalt. Üheksa juhtumi nakkusallikas jäi selgusetuks, 96 juhtumi asjaolud on selgitamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 14 700 inimese, kellest 1075 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 27 kollet. Koolikoldeid on kokku viis, lasteaiakoldeid on üks, töökohakoldeid on kokku seitse, üritustekoldeid on kokku kaks ja tutvusringkonnakoldeid on kokku kaheksa. Lisanduvad veel kaks hooldekeskuse kollet, haiglakolle ning Tallinna vangla kolle.

Ida-Virumaa uutest nakkusjuhtudest 12 juhul sai inimene viiruse töökohal ning 11 juhul pereliikmelt. Kaheksal juhul nakatus inimene tuttavaga suheldes, kuuel juhul koolis ja viiel juhul huvitegevust harrastades. Lääne-Virumaa juhtudest kolm on seotud nakatumisega töökohal, ühel juhul sai inimene viiruse pereliikmelt ja ühel juhul huvitegevust harrastades. Ülejäänud ida regionaalosakonna juhtumite asjaolud on selgitamisel.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 14 aktiivset kollet. Kokku on koolikoldeid neli: Sillamäel kaks, Kohtla-Järvel üks ja Jõhvis üks. Kaks lasteaiakollet: üks Narvas ja teine Kohtla-Järvel. Töökohakoldeid on kokku viis: üks Narvas, üks Narva-Jõesuus, üks Sillamäel, üks Jõhvis ja üks Tapal. Kohtla-Järve tervishoiuasutuses on 56 inimesega kolle. Viru Vangla koldes on 250 inimest, Narva jäähokikoldes on 73 inimest. Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 5100 inimese, kellest nakatunud on 850.

Tartumaale lisandunud seitse nakatunut said viiruse perekonnasiseselt, kolmel juhul nakatus inimene õppeasutuses, kolm nakatunut said nakkuse tutvusringkonnast ning üks nakatunu sai nakkuse sõpruskonnast. Viljandimaale lisandunud üks nakatunu sai viiruse perekonnasiseselt ning teise juhtumi nakkusallikas on teadmata. Põlvamaale lisandunud nakatunu sai viiruse perekonnast. Valgamaale lisandunud kaks nakatunut said viiruse tutvusringkonnast, üks nakatus töökohas ning ühe nakkusallikas on teadmata. Võrumaale lisandunud üks nakatunu sai viiruse sõpruskonnast, üks juhtum on sisse toodud välismaalt. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on väljaselgitamisel.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 4000 inimese, kellest 379 on haigestunud – haigestunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on seitse aktiivset kollet, kolletest suurim on 38 inimesega hooldekodu kolle. Töökohakoldes on 12 inimest, hobikoldes on 19 inimest, esimeses õppeasutuse koldes üheksa inimest, teises õppeasutuse koldes on kuus inimest ja kolmandas õppeasutuse koldes on üheksa inimest. Meelelahutusettevõtte koldes on 14 nakatunut.

Pärnumaale lisandunud neli nakatunut said viiruse pereliikmelt ja neli tuttavalt. Kahel juhul nakkusallikas ei selgunud, ülejäänud Pärnumaa juhtumite asjaolud on väljaselgitamisel. Üks Saaremaa nakkusjuht on seotud kaitseväe koldega ja teine on toodud sisse Valgevenest. Ühe Läänemaa uue nakkusjuhtumi allikas pole teada, teise juhtumi asjaolud on selgitamisel. Hiiumaa nakatunu nakkusallikas pole teada.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on ligi 1100 inimest, kellest 165 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on kaks kollet Hiiumaal, kus pereürituse koldes on 12 inimest ja perekoldes kuus. Pärnumaal on jälgimisel üks 11 nakatunuga kooli kolle ja hooldekodu kolle, kus on 16 nakatunut. Läänemaal on jälgimisel ettevõtte kolle, kus on kuus nakatunut.

Pühapäevahommikuse seisuga viibib haiglas 146 koroonapatsienti, juhitaval hingamisel on seitse patsienti. Koju saadeti viis inimest. haigusjuhtumeid avati möödunud ööpäeva jooksul kokku 33, neist 24 puhul oli tegemist eelnevalt haiglas viibinud ja seal nakatunud Ida-Viru keskhaigla õendus- ja taastusravi patsientidega.

Eestis on koroona nõudnud 88 inimelu.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!