Homme
20. jaan
-13...-3
-17...-4
Ülehomme
21. jaan
-5...4
-12...-2

Eesti

Helkurite kandmist kontrollinud mupo jagas laiali 300 helkurit

Foto: Ilmar Saabas/Delfi
12:58 25. november 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Tallinna munitsipaalpolitsei ameti (mupo) inspektorid käisid teisipäeval kontrollimas, milline on seis helkurite kandmisega vanalinnas, ning jagasid tunni ajaga laiali 300 helkurit, vahendab BNS.

„See näitab, et helkurite kandmisega asjad kahjuks korras ei ole,“ ütles samalaadsel aktsioonil kolmandat aastat järjest osalenud vaneminspektor Laura Ennet. “Siiski oldi väga tänulikud, kui me inimesele koos selgitusega helkuri ulatasime ja seda kindlasti kanda palusime. Helkureid küsiti kaasa ka kodus olevatele lastele ja lähedastele“.

"Levinumad vabandused, miks helkur puudus, olid, et see jäi teise jope külge; unustasin ära; kadus ära. Aga oli ka vastuseid, et pole vaja, käin ainult valgustatud tänavatel. Üks helkurita ja tumedates riietes meesterahvas arvas, et talle pole mõtet seda vidinat toppida, sest kodus on kõik kohad neid täis. Ometi oli ta kontrollimise hetkel ilma helkurita ja pimedas liiklusrohkes kohas tänavat ületades potentsiaalne auto märklaud," tõi Ennet välja. 

„Paraku ei saa jalakäija aru, et autojuht teda pimedas ei näe, enda arvates on ta väga hästi nähtav. Ainult ise autoroolis olnud inimene teab, et helkurita inimene on pimedas ülekäigurajale astudes märgatav alles mõne meetri kauguselt. Ja siis võib olla juba hilja,“ lisas Ennet.

„Päris muigama pani inimeste reaktsioon – juba eemalt hakati salle suu ette tõmbama ja taskutes või kottides kobama ning ohati kergendatult, kui hoopis helkuri kandmisest juttu tegime. Ilmselt arvati, et tegemist on maskide kontrollimisega,“ ütles Ennet lõpetuseks.

Mupo tuletab siinkohal meelde – helkuri kandmine pimedal ajal on avalikus linnaruumis kohustuslik. Helkur on odavaim elukindlustus ja hea abimees pimedas.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!