Täna
28. jaan
-3...1
-5...0
Homme
29. jaan
-4...-1
-12...-3

Eesti

Maskivastased Jana ja Karmo Kivi: meie ei saa teisi inimesi kaitsta

19:00 25. november 2020
Autor: Duubel
Allikas: TVPlay

Linnapildis näeb iga päevaga üha enam maske kandvaid inimesi, sest valitsus on selle avalikes siseruumides kohustuslikuks muutnud. Lisaks on paljud meditsiinivaldkonna eksperdid kutsunud inimesi üles maske kandma, et nii ennast kui ka teisi kaitsta ja piiskade levikut takistada. Ometi leidub Eestis hulk inimesi, kes peavad juttu maskide vajalikkusest vandenõuteooriaks ning kes oma arvmuse toonitamiseks kogunevad reedel maskivastaseks meeleavalduseks Vabaduse väljakul. Selleks, et mõista, miks maski kandmine on ühiskonnas kaks leeri tekitanud, on ”Duublis” külas sotsiaalmeedia plahvatama pannud abikaasad Jana ja Karmo Kivi, kes samuti maskide kandmise vastu seisavad.

Saatekülaliste kriitika puudutab kaht sektorit Eestis - meediat ja meditsiinivaldkonda. Nad väidavad, et meedia saab inimestele valetamise eest kelleltki raha ja valitsus töötab Eesti rahva vastu ning meedia vaatab seda vaikides pealt. „Näidake meile inimest, kes on koroonaviirusega kokku puutunud? Kevadel oli valitsuse tegutsemine õigustatud, aga nüüd ei peaks sellise jamaga enam edasi minema,“ rääkisid nad.

Selleks, et tõsiseid süüdistusi esitada, peaksid olema tõendusmaterjalid. Millised on saatekülaliste tõendid selle kohta, et meedia valetab? „Haigus on olemas, aga me ei tea, kellele viirus kasulik on – kas vaktsiini- või antikehade testide tootjatele. Maagilisel kombel hakkasid valitsused käituma ühtemoodi, mis meie arvates tekitab vaid uusi küsimusi,“ lisasid külalised.

Terviseameti kriisistaabi hädaolukorra meditsiinijuht Arkadi Popov soovitab maskivastastel mõelda veidi enam neile inimestele, kelle elu ja tervist viiruse leviku tõkestamine kaitseb. Kirurg Andrus Loog tegi Facebookis postituse, kus ta soovitab viiruse eitajatel ja maskivastastel tööle minna Lääne-Tallinna keskhaigla COVID-19 osakonda hooldajaks. Kivid enda sõnul haigust ei karda: „Oleme valmis kohtuma COVID-positiivsega. Vanematel inimestel on lupjunud veresooned, nemad peaksid saama rohkem hapnikku ja ei tohiks maski kanda. Mina ei saa enda tegevusega inimesi kaitsta, seega ei ole maskikandmisel mingit tulemust. Valitsused hirmutavad inimesi, kelle tõekspidamised on viimaste kuude jooksul palju muutunud.“

Vaata täispikka intervjuud videost.


Kommentaarid

Kommentaare 6
Tom 21:52 25. november 2020
Erakordselt vihane, nüri ja vastutustundetu vastuhakk rahva tervise eest seismisele. Tõenäoliselt just igasugu uhhuu-tuututajad on lähiaastatel meie suurim probleem, sest neil on nüüd sotsiaalmeedia näol publik. Karm perspektiiv.
Covid osakonna intensiivraviõde 22:44 25. november 2020
Siis kui küsiti, et kas läheksite põetajana covid osakonda tööle, oli kohe nägu ära vajunud ja konkreetset vastust ei tulnud. Tahate teada, mis toimub? MINGE covid osakonda põetajaks! Näete lähedalt neid patsiente ja näete kui tõsine see haigus on... Kui massiliselt inimesi jõuab sellega haiglasse. Gripiga ei ole sellist haiglate ülekoormust ükski aasta olnud nagu praegu covidiga. See on solvav, et ütlete, et teeme tühja tööd, sest need inimesed on lihtsalt vanad ja surevad seetõttu. Nalja teete? Eestis on mitu organpuudulikkuses/organkahjustustega last, kellel tekkis see koroona põdemise tõttu. Täiskasvanud, kes on noored ja terved, aga peale koroona põdemist tugevate tüsistustega ja ei saa igapäevatoimetustega hakkamagi. Teete näo nagu teate kõike. Te ei tea ilmselgelt mitte midagi! Minge covid osakonda põetajaks ja tõestage, et koroona on leebe haigus ja maski pole vaja. Toimugu siis looduslik valik, kus idioodid surevad ära, sest maski kandmine on too much. Ma veedan nädalas keskmiselt 80 tundi haiglas, et inimeste elusid päästa... Ma tahaks ka minna koju oma pere juurde. Kandke maski, ärge nakatage teisi ja ehk saan ka mina koju oma laste juurde lõpuks kui osakonnad pole üle koormatud.
Muhkel Pronks 08:47 26. november 2020
Ajakirjanik peaks justkui aru saama, et vastus küsimusele "kellele see kasulik on", on tema töö, mitte küsimusi esitava kodaniku käest selle info faktidena küsimine.
Malle Kadajas 18:17 26. november 2020
Mihkel- ise küsin, ise vastan. Miks oli vaja neid inimesi stuudiosse kutsuda? Kas tõesti vaid selleks, et vaielda?
Arvaja 14:18 27. november 2020
Võibolla polnudf stuudiosse kutsutud inimestel päris kõiges õigus aga ajakirjandus antud juhul harrqastas gestapo ajakirjandus, seal polnud ajakirjanike poolt ainumastki hetke dialoogist ja ei üritatud kordagi uurida ega mõista teis poole arvamust vaid lihtsalt rünnati.
KK 23:51 28. november 2020
Küsimus on selles et viirusest rääkis Bill Gates juba 2015. Ja nüüd on käes. Hiina laboratooriumis aretati ja lasti lendu, ning arendaja ütles ärge kandke maski. Maski efekt on ammu tõestatud. see on olematu.Mask kahjustab aju kuna hapnikku saamine on piiratud. seda on näha 10 aasta pärast. Seda on juba eksperdid välja ütelnud. mask ei kaitse viiruse eest. Meil on kõik koroonas aga ei ole gripihaigeid. See on häma. varsti on vaktsiin ja siis on kiip. Mille eest Piibel hoiatab. Poliiikud ainult hämavad inimestega. Ärge olge nii naiivsed. Maski paki peale on kirjutatud ei kaitse viiruse eest.