Täna
16. jaan
-20...-6
-20...-7
Homme
17. jaan
-11...-3
-25...-7

Eesti

Ööpäevaga sai koroonadiagnoosi 376 inimest ja viis patsienti suri

Foto: Andres Putting/Delfi
11:49 28. november 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Viimase ööpäeva jooksul suri koroonasse viis patsienti, lisaks analüüsiti 5738 esmast testi, millest 6,5 protsenti ehk 376 andsid positiivse tulemuse.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 164 inimesel. Harjumaa uutest juhtumitest 123 laekus Tallinna. Ida-Virumaale lisandus 114 ning Tartumaale 43 uut positiivset tulemust. Viljandimaale lisandus 11 ning Lääne-Virumaale kuus uut nakatunut. Pärnumaale lisandus viis uut nakatunut ning Põlvamaale, Raplamaale ja Jõgevamaale neli. Läänemaale lisandus kolm uut nakatunut ning Hiiumaale ja Järvamaale kaks. Saaremaale, Valgamaale ja Võrumaale lisandus üks uus nakatunu. Üheteistkümne positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 322,58 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 5,8 protsenti.

Põhja regionaalosakonna uutest juhtumitest üks toodi sisse Venemaalt, 12 juhul sai inimese viiruse pereliikmelt. Viie juhtumi nakkusallikas pole teada, ülejäänud juhtumid on täpsustamisel.

Viimase ööpäevaga põhja regionaalosakonda lisandunud juhtumitest 20 korral sai inimene viiruse pereliikmelt, 12 juhul tuttavalt ja üheksal juhul töökohal. 15 juhtumi puhul nakkusallikas ei selgunud, ühel juhul toodi viirus Eestisse Rootsist. 128 juhtumi asjaolud on endiselt täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 15 600 inimese, kellest 2201 on nakatunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 26 kollet. Koolikoldeid on kokku neli, töökohakoldeid kaheksa, tutvuskonnakoldeid samuti kaheksa ja üritustekoldeid kaks. Lisanduvad veel kaks hooldekeskuse kollet, haiglakolle ning Tallinna vangla kolle.

Ööpäeva jooksul Lääne-Virumaale lisandunud neljal juhul sai inimene nakkuse töökohal, kahe juhtumi nakatumise asjaolud on selgitamisel. Ida-Virumaal ööpäevaga lisandunud nakatunutest 24 sai viiruse töökohal, 22 pereliikmelt, seitse tuttavalt ja viis koolist. Ülejäänud nakkusjuhtumite asjaolud on väljaselgitamisel.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 20 aktiivset kollet. Kokku on koolikoldeid viis: Sillamäel kaks, Kohtla-Järvel kaks ja Jõhvis üks. Kaks lasteaia kollet: üks Narvas ja teine Kohtla-Järvel. Töökohakoldeid on kokku neli: üks Narvas, üks Sillamäel, üks Jõhvis ja üks Tapal. Narvas on kaks asutuse kollet, Sillamäel on üks asutuse kolle ning üks tervishoiuasutuse kolle on Narvas ja teine Kohtla-Järvel. Sillamäel on huvitegevuse kolle. Toila vallas on tuttavate kolle. Viru vangla koldes on 250 inimest, Kohtla-Järve tervishoiuasutuse koldes on 92 inimest, Narva jäähoki koldes on 76 inimest. Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 5400 inimese, kellest nakatunud on 1017.

Ööpäeva jooksul lõuna regiooni lisandunud uutest nakkusjuhtudest 19 juhul on olemas seos teadaolevate nakkusjuhtudega, ülejäänud juhtumite asjaolud on selgumisel. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 5000 inimest, kellest 571 on nakatunud – haigestunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 12 aktiivset kollet, kolletest suurim on 60 inimesega hooldekodu kolle. Töökohakoldeid on kaks, hobikoldeid on kaks ning õppeasutuse koldeid on kuus. Üks kolle on seotud meelelahutusasutusega.

Hiiumaa mõlemad nakkusjuhud ja Saaremaa uus nakkusjuht on seotud kaitseväega, kaks Läänemaa uut nakatunut said viiruse pereliikmelt. Üks Pärnumaa uus juhtum on seotud nakatumisega töökohal ning teine nakatumisega õppeasutuses. Ülejäänud lääne regionaalosakonna juhtumise asjaolud on väljaselgitamisel.  

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 1150 inimese, kellest 172 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üks 11 nakatunuga Pärnumaa koolikolle, teine koolikolle on üheksa nakatunuga ning hooldekodukolle, kus on 14 nakatunut. Läänemaal on jälgimisel ettevõtte kolle, kus on kuus nakatunut. Lisaks on lääne regiooni jälgimisel üks Tallinnas asuv ettevõtte kolle, kus on viis haiget.

Laupäevahommikuse seisuga viibib haiglas 180 koroonapatsienti, juhitaval hingamisel on kuus patsienti. Koju saadeti 20 inimest. Uusi haigusjuhtumeid avati möödunud ööpäeva jooksul kokku 29. Neli inimest viidi üle teise haiglasse ja kaks inimest mitte-COVID-19 osakonda.

Ööpäeva jooksul suri viis koroonaviirusesse nakatunud inimest: 63-aastane mees, 75-aastane mees, 81-aastane mees, 92-aastane mees ja 81-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 109 koroonaviirusesse nakatunud inimest.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!