Täna
28. jaan
-3...1
-5...0
Homme
29. jaan
-4...-1
-12...-3

Eesti

Ööpäevaga sai koroonadiagnoosi 355 inimest

Foto: Argo Ingver/Delfi
11:17 29. november 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Viimase ööpäeva jooksul suri kolm koroonapatsienti, kokku analüüsiti 5278 koroonatesti, millest andis positiivse vastuse 355 ehk 6,7 protsenti.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 175 inimesel. Harjumaa uutest juhtumitest 132 laekus Tallinna. Ida-Virumaale lisandus 109 ning Tartumaale 22 nakatunud. Võrumaale lisandus kaheksa, Põlvamaale seitse, Pärnu- ja Viljandimaale kuus ning Jõgeva- ja Valgamaale viis nakatunut. Järva- ja Lääne-Virumaale lisandus kaks uut nakatunut ning Rapla- ja Läänemaale üks. Kuue positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 332,29 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust on 6 protsenti. Terviseameti jälgimisel on kokku üle 27 000 inimese. Haiglas viibib 191 nakatunut.

Põhja regionaalosakonna uutest juhtumitest 13 juhul sai inimene viiruse pereliikmelt, neljal juhul aga tuttavalt. Kahe juhtumi nakkusallikas pole teada, ülejäänud juhtumid on täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonda 26.-28. novembrini lisandunud juhtumitest 118 korral sai inimene viiruse pereliikmelt, 74 juhul tuttavalt ja 32 juhul töökohal. 156 juhtumi puhul nakkusallikas ei selgunud, välismaalt toodi viirus sisse 13 juhul: ühel juhul Inglismaalt, kahel juhul Ukrainast, kahel juhul Rootsist, kahel juhul Venemaalt ning kuuel juhul Soomest. 201 juhtumi asjaolud on endiselt täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 15 200 inimese, kellest 2264 on nakatunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 26 kollet. Koolikoldeid on kokku neli, töökohakoldeid üheksa, üritusekoldeid üks ja tutvuskonnakoldeid kaheksa. Lisanduvad veel kaks hooldekeskusekollet, haiglakolle ning Tallinna vangla kolle.

Ööpäeva jooksul Lääne-Virumaale lisandunud ühel juhul sai inimene nakkuse tuttavate kaudu, teise juhtumi nakatumise asjaolud on väljaselgitamisel. Ida-Virumaale ööpäevaga lisandunud nakatunutest 26 sai viiruse pereliikmelt, 12 töökohalt, 11 tuttavalt ja üheksa koolist. Ühel juhul nakatuti kaitseväes, ühel juhul hoolekandeasutuses ja üks juhtum toodi sisse Venemaalt. Ülejäänud viimase ööpäevaga lisandunud nakkusjuhtumite asjaolud on väljaselgitamisel.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 25 aktiivset kollet. Kokku on koolikoldeid kuus: Sillamäel kaks, Kohtla-Järvel kolm ja Jõhvis üks. On ka kaks lasteaiakollet: üks Narvas ja teine Kohtla-Järvel. Töökohakoldeid on kokku seitse: kolm Narvas, üks Sillamäel, üks Jõhvis, üks Tapal ning üks Lääne-Virumaal. Narvas on kaks asutusekollet, Sillamäel aga üks. Üks tervishoiuasutuse kolle on Narvas ja teine Kohtla-Järvel. Sillamäel on huvitegevusekolle. Toila vallas tuttavatekolle ning Lüganuse vallas perekonnakolle. Viru vangla koldes on 250 inimest, Kohtla-Järve tervishoiuasutuse koldes on 91 inimest, Narva jäähokikoldes on 76 inimest. Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 5400 inimese, kellest nakatunud on 1069.

Ööpäeva jooksul lõuna regiooni lisandunud uutest nakkusjuhtudest 15 juhul on olemas seos teadaolevate nakkusjuhtudega, ülejäänud juhtumite asjaolud on väljaselgitamisel. Laupäeval Tartumaale lisandunud 16 juhul nakatuti perekonnas, 11 juhul on nakkusallikas teadmata, viiel juhul nakatuti õppeasutuses, neljal juhul töökohal ning üks nakatunu sai viiruse sõpruskonnast. Jõgevamaale lisandunud kolmel juhul nakatuti hoolekandeasutuses, ühel juhul sai inimene viiruse pereliikmelt ning kolme nakatunu nakkusallikas on teadmata. Võrumaale lisandunud ühel juhul nakatuti pereringis ja üks juhtum on teadmata nakkusallikaga. Põlvamaale lisandunud kolmel juhul nakatuti perekonnas, üks nakatunu sai viiruse töökohalt ning ühe nakkusallikas on teadmata. Valgamaale lisandunud kolme nakatunu nakkusallikad on teadmata. Viljandimaale lisandunud kaks nakatunut said viiruse õppeasutusest ning üks on teadmata nakkusallikaga.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 5300 inimese, kellest 610 on nakatunud – haigestunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 13 aktiivset kollet, milles suurim on 59 inimesega hooldekodukolle. Töökohakoldeid on kolm, hobikoldeid kaks ning õppeasutuse koldeid kuus. Üks kolle on seotud meelelahutusasutusega.

Üks Pärnumaa uus juhtum on seotud nakatumisega õppeasutuses ning teine nakatumisega perekonnas, kahe nakatumise allikad on teadmata. Läänemaale lisandunud üks nakatunu sai viiruse tuttavalt. Ülejäänud lääne regionaalosakonna juhtumise asjaolud on väljaselgitamisel. 

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 1170 inimese, kellest 184 on nakatunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üks 11 nakatunuga Pärnumaa koolikolle, teine koolikolle on üheksa nakatunuga ning hooldekodukoldes on 14 nakatunut. Läänemaal on jälgimisel kuue nakatunuga ettevõttekolle. Lisaks on lääne regiooni jälgimisel üks Tallinnas asuv ettevõttekolle, kus on viis nakatunut.

Pühapäevahommikuse seisuga viibib haiglas 191 koroonapatsienti, kellest on juhitaval hingamisel seitse. Koju saadeti üks inimene. Uusi haigusjuhtumeid avati möödunud ööpäeva jooksul kokku 16. Üks inimene viidi üle teise haiglasse ja üks inimene mitte-COVID-19 osakonda.

Ööpäeva jooksul suri kolm koroonasse nakatunud inimest. Kokku on Eestis surnud 112 koroonaviirusesse nakatunut.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!