Fotod: Raadi rehvikuhilad vähenevad jõudsasti

uudised.ee

Viie kuuga on Raadi vanal lennuväljal rehvikuhilad tublisti kahanenud. Tänase seisuga on Ragn-Sells hakkinud kokku ca 12 400 tonni vanarehve, millest Raadilt on ära veetud ja taaskasutusse suunatud ca 11 250 tonni.

KIKi Raadi projektijuht Tõnn Tuvikene sõnab, et igal juhul loodame, et Ragn-Sellsiga kokku lepitud 13 815 tonni vanarehve saab käideldud selle aasta lõpuks. „Detsembri algul läbi viidud täiendava mõõtmise tulemusel võib Raadil olla siiski mõnevõrra rohkem rehve, kui aasta algul teadsime. Kuhjadest välja tulnud massiivsed eritüübilised rehvid on Ragn-Sells esialgu kõrvale tõstnud, kuna nende purustamine on keerulisem ja aeganõudvam. Kinnitame, et ka need rehvid saavad käideldud ning igal juhul saab rehvidest kogu plats puhtaks.“

Ragn-Sells on tänaseks Sillamäe sadamast Soome saatnud 5300 tonni rehvihaket, et kasutada seda alternatiivkütusena. Lisaks on 5950 tonni rehvipuru paigaldatud Torma uue prügila drenaažikihti. Nüüd alustas Ragn-Sells taas rehvihakke väljavedu Sillamäe sadama vahelattu, et viimane kogus transportida Soome. Lisaks on juba 200 tonni rehvitraati ringlusse võetud. Seda, kuidas rehvimäed on Raadil kahanenud, näeb siit fotodelt.

Tööde käigus on Raadil vanarehvide alt välja tulnud palju jäätmeid, mille likvideerimine ei kuulu Ragn-Sellsi ja KIKi vahel sõlmitud lepingusse. Nende jäätmete käitlemise eest hoolitsevad hoonestaja ja maaomanik vahetult pärast vanarehvide eemaldamist. Aastatega Raadile kogunenud rehvide likvideerimist korraldavad Keskkonnaministeerium ja KIK ning rehvide käitlemiseks on hankeleping sõlmitud aktsiaseltsiga Ragn-Sells. Riigile läheb see töö maksma 1,48 miljonit eurot. Vanale sõjaväelennuväljale rajab Estiko Energia päikesepargi.

[gallery ids="387515,387516"]

Kommentaarid puuduvad