Tallinna pensionärid saavad ühekordset pensionilisa 125 eurot

uudised.ee

Tallinna linnavalitsus võttis esmaspäeval vastu otsuse tõsta linnavalitsuse määrusega „Universaaltoetuste määrad“ kehtestatud ühekordset pensionilisa 125 euroni.

Abilinnapea Betina Beškina sõnas, et Tallinna linn maksab alates 2010. aastast pensionäridele hinnatõusu kompenseerimiseks üks kord aastas toetust. „Pensionilisa makstakse üks kord aastas toetuse saaja sünnikuule eelneval kuul ning see on ette nähtud mitte üksnes vanadus-, vaid ka töövõimetuspensionäridele,“ rääkis Beškina. „Uut määra rakendatakse tagasiulatuvalt ka neile pensionilisa saajatele, kelle sünnikuu on jaanuar ja kellele makstakse pensionilisa tänavu detsembris.“ 

Alates 2021. aasta jaanuarist hakatakse maksma ühekordset toetust senise saja euro asemel 125 eurot. Kui lõppeval aastal kulus pensionilisa maksmiseks linnaeelarvest üle 9,15 miljoni euro, siis suurema pensionilisa maksmiseks eraldati tuleva aasta eelarvesse ligi 2,9 miljonit eurot lisaks.

Pensionilisa suurust muutev määrus kehtestatakse sotsiaalhoolekande seaduse alusel ja kooskõlas Tallinna volikogu 29. novembri 2012 määrusega „Sotsiaaltoetuste maksmise tingimused ja kord“, mille kohaselt kehtestab universaaltoetuste määrad linnavalitsus.

Kommentaarid puuduvad