Kredex jagas paljulapselistele peredele 3,1 miljonit eurot kodutoetust

uudised.ee

Kredexi kodutoetust said tänavu 259 kolme- ja enamalapselist vähekindlustatud peret kokku ligi 3,1 miljoni euro ulatuses. Kokku kasvab neis 259 peres 954 last. Kredex on 14 aasta jooksul parandanud ligi 17 000 lapse elamistingimusi, vahendab BNS.

Sel aastal sai toetust taotleda kuni 10 000 eurot, sealjuures korduval taotlemisel kolme-nelja lapsega pered kuni 5000 eurot, viie ja enama lapsega pered kuni 10 000 eurot. Tänavu oli keskmine toetussumma 9516 eurot, teatas Kredex.

Peredele, kelle elamistingimused vajavad olulist parandamist, on hindamiskomisjoni ettepanekul võimalik eraldada ka suuremat toetust. Sel aastal oli selliseid toetusi peredele kolm. millest suuremad ulatusid suurima võimaliku 18 000 euroni. Kõige rohkem toetuse saajaid elab Ida-Virumaal, Harjumaal ja Tartumaal, vastavalt 36, 34 ja 32.

Sel aastal toetust saavates peredes oli keskmine maksustatav tulu leibkonna liikme kohta 2019. aastal 148 eurot kuus. Esines ka 13 perekonda, kelle maksustatav sissetulek leibkonna liikme kohta oli eelmisel aastal 0 eurot.

Kõige enam anti tänavu toetust eluaseme omandamiseks, seda 129 korral. Renoveerimiseks, püstitamiseks või ümberehitamiseks sai toetuse 128 peret.

Tegemist on riikliku tagastamatu toetusega, mis on mõeldud vähekindlustatud paljulapselistele peredele eluasemetingimuste parandamiseks ja kaasajastamiseks.

Toetust saavad taotleda perekonnad, kus kasvab vähemalt kolm kuni 19-aastast last ning kelle viimase aasta keskmine maksustatav tulu ühe leibkonna liikme kohta ei ole suurem kui 355 eurot.

Taotlejate eluaseme olukorda hindas komisjon, kuhu kuulusid Kredexi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, sotsiaalministeeriumi, siseministeeriumi ja Eesti Lasterikaste Perede Liidu esindajad.

Kommentaarid puuduvad