Pakkide liikumine Eesti ja Suurbritannia vahel on uue aastani peatatud

uudised.ee

Uue koroonaviiruse tüve agressiivse leviku tõttu on lennuliiklus Suurbritanniaga peatatud, uue aastani on seiskunud ka saadetiste liikumine Suurbritanniast Eestisse ja vastupidi, vahendab BNS.

Omniva pakiäri rahvusvahelise segmendi juht Marita Mägi ütles pressiteate vahendusel, et järgmised Suurbritannia saadetised on lootust edastada taas 4. jaanuaril. Pakid, mis on juba Eesti poole teel ning Suurbritanniast väljunud, jõuavad Mägi sõnul siiski tavapäraselt Eestisse.

Maksu- ja tolliameti (MTA) teatel tuleb seoses Ühendkuningriigi väljaastumisega Euroopa Liidust alates uuest aastast postipakkide tellimisel kindlasti arvestada ka uute reeglitega.

“See tähendab, et kui postiga tellitud kauba väärtus on rohkem kui 22 eurot, siis tuleb tellijal see saadetis tollis deklareerida ning tasuda 20-protsendiline käibemaks. Kui tellitud kauba väärtus ületab 150 eurot, siis tuleb tasuda ka tollimaks, mille maksumäär sõltub konkreetsest kaubast ja käibemaks kauba väärtuse ja tollimaksu summa pealt,” ütles MTA meediasuhete spetsialist Reet Pärgma BNS-ile.

Ühendkuningriigist pakke tellides on oluline, millal saadetis teele pannakse. See tähendab, et kui praegu esitada tellimus Ühendkuningriigi veebipoes, aga saadetis pannakse teele alles 4. jaanuaril, siis lisandub sellele tolli- ja käibemaks. Seetõttu on MTA ka juba varem soovitanud pakkide tellimist aasta lõppu mitte jätta.

“Saadetisi saab deklareerida elektrooniliselt e-MTA-s ning tollideklaratsiooni esitamiseks on vaja kullerfirma või Eesti Posti saadetud teatist ning kauba väärtust tõendavat dokumenti, näiteks arvet, maksekorraldust või tellimust,” lisas Pärgma.

Omniva teatas lisaks, et seoses väga suurte Euroopa mahtude ja väheste lendudega Euroopast Kanadasse on peatatud pakkide edastamine ka Kanadasse. Pakke saab taas Kanadasse edastada alates 9. jaanuarist.

Kommentaarid puuduvad