Täna
27. jaan
-1...2
-1...2
Homme
28. jaan
-3...0
-5...0

Eesti

Päästeamet hoiatab saabuva lumetormi eest

Foto: Andres Putting/Delfi
13:38 11. jaanuar 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Päästeamet hoiatab, et ööl vastu teisipäeva saabub Eestisse lumetorm, mis toob nii öösel kui ka järgneval päeval kaasa tiheda lumesaju, tuisu ja tugva tuule, vahendab BNS.

Päästjate kinnitusel võib torm kaasa tuua nii ohtlikke liiklusolusid, puude murdumist kui ka elektrikatkestusi. Tormihoiatuse järgi tugevneb kagu- ja lõunatuul puhanguti 20 m/s, saartel ning mandri lääne- ja looderannikul puhanguti 23 m/s, Hiiumaal ja Saaremaal vastu Läänemerd kuni 25 m/s. Väga tugev tuul ühes tuisuga püsib prognoosi järgi teisipäeva õhtuni. 

Päästeamet tuletab meelde, et liikluses tuleb olla erakordselt ettevaatlik ning valmistuma peab ka võimalikeks elektri- ja veekatkestusteks.

"Varu enne tormi joogivett, toitu, patareisid ning küttepuid. Arvesta võimalike elektrikatkestustega. Lae mobiiltelefon ja akupangad ning tangi auto," soovitavad päästjad. 

Tormi ajal tasuks päästjate sõnul vältida õues liikumist. "Õue minekuks riietudes arvesta, et tuul teeb ilma veel külmemaks. Tuulise ilmaga pane selga rohkem riideid. Väldi liikumist puude all, sest oksad võivad tugeva tuulega murduda. Kui saad, ära sõida autoga, eriti kõrvalteedel. Hädavajaliku sõidu korral võta kaasa laetud mobiiltelefon ja akupangad, lumelabidas, soojad riided ja soe jook. Teavet tuisu tõttu tekkinud takistustest sõiduteedel küsi infot telefonilt 1247," soovitavad päästjad. 

Elektrikatkestustest tuleks teatada Elektrilevi rikketelefonile 1343. "Maha langenud liinidest teavita ka häirekeskust telefonil 112. Inimvigastuste ning otsese ohu korral helista hädaabinumbril 112. Selleks, et loodusjõudude tekitatud kahjud oleksid võimalikud väikesed, tutvu ka päästeameti soovitustega kriisideks valmistumisel veebilehel https://www.rescue.ee/et/haedaolukorraks-valmisolek-1 ," lisasid päästjad.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!