Täna
28. jaan
-3...1
-5...0
Homme
29. jaan
-4...-1
-12...-3

Eesti

Jürgen Ligi arvates peaks Jüri Ratas tagasi astuma

Foto: Madis Veltman/Delfi
18:37 12. jaanuar 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Reformierakonna aseesimees Jürgen Ligi leiab oma sotsiaalmeediapostituses, et pärast tänaseid sündmuseid peaks peaminister Jüri Ratas tagasi astuma, vahendab BNS.

«Teeks nüüd nii, et Ratas mängib korraks munadega ja riigimeest ja astub tagasi. Ei Ratas ega Helme ole valinud oma lähemaid abilisi ausat tööd tegema, ega ole kummagi enese motiivid olnud ausad ega avameelsed,» kirjutas Ligi sotsiaalmeedias. 

Ligi meenutas Porto Franco rahastuse algusaega möödunud aastal, kus Ligile tundus, et nii Martin Helme kui ka Jüri Ratas on «seda kummalist ühe projekti eelistamist erilise kirega ning isiklikult kaitsnud, kui eriti olulist asja Eesti majandusele, ja keegi teine pole sellest aru saanud.»

Septembris ostustas valitsus anda Porto Franco OÜle kuueks aastaks 39,4 miljonit eurot investeerimislaenu. Laenu andis välja Kredex. Laenu intress on 12 kuu Euribor pluss kaks protsenti aastas. Lepingutasu moodustab 0,2 protsenti laenulimiidi summast.

Juhtiv riigiprokurör Taavi Pern ütles teisipäeval pressikonverentsil, et Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb, rahandusministri nõunik Kersti Kracht, suurettevõtja Hillar Teder ja Keskerakond said kahtlustuse korruptsioonikuritegudes seoses Porto Franco kinnisvaraarendusega.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!