Täna
28. jaan
-3...1
-5...0
Homme
29. jaan
-4...-1
-12...-3

Eesti

Keskerakonna kriminaalasjas andis ütlusi ka linnapea Kõlvart

Foto: Jaanus Lensment/Delfi
11:54 13. jaanuar 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Teisipäeval avalikuks saanud kinnisvaraarendust Porto Franco ja Keskerakonda hõlmava kriminaalasja raames on läbi otsitud ka Tallinna linnavalituse ruume ning ütlusi andnud ka linnapea Mihhail Kõlvart, kirjutab ERR.

Kõlvart ütles "Terevisioonis", et kriminaalasi tuli talle üllatusena ning koos sellega ka õiguskaitseorganite esindajate saabumine linnavalitsusse.

Linnavalitsuses on läbi viidud menetlustoimingud, seal hulgas läbiotsimised, ka linnapea kabinetis," ütles Kõlvart, lisades, et ka tema ise on pidanud ütlusi andma. Kõlvarti sõnul on kaitsepolitsei kinnitanud, et linnasüsteemis kedagi ei kriminaalasja raames ei kahtlustata.

Teisipäeval sai kõnealuses süüasjas kahtlustuse Keskerakond ja nüüdseks endine partei peasekretär Mihhail Korb. Kahtlustus seisneb selles, et ettevõtja Hillar Teder ja Korb leppisid möödunud aastal kokku, et Teder annetab aasta jooksul Keskerakonnale miljon eurot ning Tederi poja suuromanduses olev Porto Franco saab Tallinnalt sobiva hinnaga võimaluse juurdepääsuteede rajamiseks.

Kõlvart ütles, et on Korbiga sel teemal rääkinud ning Korb ise väidab, et tema ei ole kedagi püüdnud mõjutada. Kõlvart rõhutas, et ka teda ennast pole kindlasti keegi mõjutanud.

Kõlvart lisas, et teisipäeval polnud tal aega kahtlustuses mainitud juurdepääsuteede teemat uurida, ent kolmapäeval lubas ta sellega tegelema hakata. Ta märkis, et ka linnavalitsuses on selle kohta küsimusi tekkinud ja vaja on rohkem detaile teada.

Kommenteerides peaminister Jüri Ratas öist otsust ametist lahkuda ütles Kõlvart, et erakonna juhatuse koosolekul oli laual ka variant valitsuses jätkamisest ning sellel oli ka pooldajaid. Kõlvart ise peab õigeks, et otsustati valitsusest lahkuda.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!