Täna
23. jaan
0...3
-1...3
Homme
24. jaan
1...4
-2...3

Eesti

Prokuratuur taotleb kohtult Krachti ja Tederi vahistamist

Foto: Siim Lõvi/ERR
13:49 13. jaanuar 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Riigiprokuratuur taotleb kolmapäeval Harju maakohtus teisipäeval korruptsioonikuritegudes kahtlustatuna kinni peetud suurettevõtja Hillar Tederi ja rahandusministri nõuniku Kersti Krachti vahistamist, vahendab BNS.

Teisipäeval pidasid kaitsepolitsei töötajad Porto Franco kinnisvaraarendusega seotud võimalikes korruptsioonikuritegudes kahtlustatavatena teiste seas kinni Hillar Tederi ja Kersti Krachti ning kahtlustus esitati Keskerakonna peasekretärile Mihhail Korbile ja juriidilise isikuna Keskerakonnale.

Hillar Tederit ja Mihhail Korbi kahtlustustakse mõjuvõimuga kauplemises. Kahtlustuse järgi lepiti kokku, et Hillar Teder annetab Eesti Keskerakonnale enne kohalike omavalitsuse valimisi kokku kuni miljon eurot. Vastutasuks pidi Mihhail Korb korraldama Porto Franco arenduse kasuks õiguse rajada parkla väljasõidutee Tallinna linna maadele. Kahtlustuse mõjuvõimuga kauplemises on juriidilise isikuna saanud ka Keskerakond.

Hillar Teder on kahtlustuse järgi leppinud kokku altkäemaksu andmise Kersti Krachtile selle eest, et viimane kasutab ära oma positsiooni ministri nõunikuna, et kindlustada Porto Francole soodsad otsused Kredexi kriisiabimeetmete kasutamisel. Altkäemaksu üleandmine jäi toimumata kuivõrd Hillar Tederi ning Kersti Krachti pidasid kaitsepolitseiameti töötajad kinni.

Samuti kahtlustatakse Hillar Tederit ja Kersti Krachti rahapesu kokkuleppes, et varjata Tederilt Krachtile altkäemaksu andmist.

Lisaks on esitatud mitmete kuritegude toimepanemise kahtlustused veel kahele ettevõtjale.

Kriminaalasja uurib kaitsepolitsei ja uurimist juhib riigiprokuratuur.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!