Jevgeni Ossinovski: Eesti rahval on kergendus, et räuskajad on valitsusest läinud

Duubel

Kaja Kallasel on valitsuse moodustamiseks kaks nädalat. Milliseks kujuneb tulevane valitsus, seda küsime sotsiaaldemokraat Jevgeni Ossinovskilt.

Valitsusel on praegu ühed kiireimad päevad, sest lahendamist ootab nii tervisekriis kui ka uue koalitsiooni moodustamine. See ülesanne on langenud Kaja Kallase õlule ja Ossinovski sõnul on üsna tõenäoline, et ta selle kaksikliidu ka moodustab. "Reformierakond langetas strateegilise otsuse moodustades valitsust Keskerakonnaga. Sotsiaaldemokraadid ja Isamaa on sellisel juhul opositsioonis," räägib ta ja lisab, et juba praegugi sõlmitakse kokkuleppeid siluvalt ja edasi vaadatakse jooksvalt. 

Levimas on ka mitmed valed ja sahinad, kus näiteks Isamaad süüdistatakse samuti varguses, sest ka nemad said Hillar Tederilt annetusi ja kuidas Helir-Valdor Seeder ei olnud nõus koostööd tegema. Ossinovski sõnul need muidugi tõele ei vasta ja Isamaa lootis tegelikkuses viimase hetkeni, et ka neid kaasatakse valitsusse. 

Ühe tõeliselt silmapaistva poliitikuna tunnustab Ossinovski Mailis Repsi, kes paistis hästi silma nii avalikkuse kui Isamaa karjatamises. Kas Repsist võiks ka näiteks järgmine president saada? "Kahtlen, et Mailis presidendiks tahab saada. Ma tunnen teda ja ta on rohkem action woman," arvab Ossinovski. 

Ossinovski Isamaa erakonna suunas erilist entusiasmi ei jaga ja tema silmis proovivad nad end lihtsalt EKRE kõrval sarnasena näidata, lootuses, et siis valib ka neid keegi. "Selles parteis on mäss laeval juba pikemat aega. Aga see vaev, mis tekib nendega opositsioonis olles, on palju väiksem kui see kergendus, mis on eesti rahval, et räuskajad on valitsusest läinud," ütleb ta lõpetuseks.

Vaata täispikka intervjuud videost!

Kommentaarid puuduvad