Pärnumaal kinnitati esimene A-gripi juhtum

uudised.ee

Selle aasta esimesel nädalal kinnitati Pärnumaal üks A-gripi juhtum, kokku on sellel hooajal Eestis laboratoorselt kinnitatud kaks gripijuhtu – üks A- ja üks B-gripiviirus, vahendab BNS.

Ajavahemikul 4.-10. jaanuarini pöördus ägedate respiratoorsete viirusnakkuste tõttu arstide poole 2596 inimest, kellest ligi 20 protsenti  moodustavad lapsed. Kõige enam registreeritud pöördumisi on Ida-Virumaal, Narvas, Tartumaal, Tallinnas ja Pärnumaal.

Euroopa gripiseire võrgustiku ja WHO andmetel püsib Euroopa Liidus ja mujal maailmas grippi haigestumise intensiivsus jätkuvalt madalal tasemel. Erinevad hügieeni- ja füüsilise distantseerimise meetmed SARS-CoV-2 viiruse leviku vähendamiseks on mõjutavad gripiviiruse levikut.

Gripi tekitajaks ortomüksoviiruste (Orthomyxoviridae) sugukonda kuuluvad viirused. Grippi põhjustavad A-, B- ja C-gripiviirused. Pandeemilise potentsiaaliga on ennekõike A-gripi viirused.

Haiguse tundemärkideks on kiirelt tõusev kõrge palavik, peavalu, kuiv köha või nohu, väsimus ja nõrkus, lihase- ja liigesevalu. Gripiga võivad kaasneda rasked probleemid nagu kopsupõletik ja krooniliste pulmonaalsete ning kardiovaskulaarsete haiguste ägenemine.

Gripp on äge viiruslik haigus. Gripp levib puhangute, epideemia ja pandeemiana. Kõige enam haigestuvad grippi lapsed, kuid hospitaliseerimised ja surmajuhud tekivad peamiselt eakate, krooniliste haigustega inimeste hulgas.

Kommentaarid puuduvad