Täna
26. veeb
3...7
1...5
Homme
27. veeb
0...4
-3...2

Eesti

Küsitlus: loodav koalitsioon on inimeste seas eelistatuim

Foto: Kaspar Pokk/Delfi
10:25 15. jaanuar 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel läbi viidud küsitlusest selgub, et 35 protsenti inimestest eelistab kõige enam Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsiooni.

Tulenevalt riigikogu jõuvahekordadest pakkus küsitlusfirma Norstat Eesti 13. ja 14. jaanuaril läbiviidud küsitlusel vastajatele mitu koalitsiooni koosseisu. Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsiooni eelistab 35 protsenti vastajatest, Reformierakonna, Isamaa ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) koalitsiooni 23 protsenti, Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE), ja Isamaa koalitsiooni 18 protsenti, Keskerakonna, EKRE ja SDE koalitsiooni viis protsenti ning Reformierakonna ja EKRE koalitsiooni kaks protsenti vastajatest. 

18 protsenti vastajatest ei osanud valida ühtegi koalitsiooni. 

Veel paluti inimestel öelda, kui tõenäoliseks nad peavad seda, et Kaja Kallasest saab uus peaminister. 70 protsenti vastajatest peab seda väga tõenäoliseks või pigem tõenäoliseks ning 19 protsenti pigem vähetõenäoliseks või üldse mitte tõenäoliseks. 11 protsenti ei osanud sellele küsimusele vastata. 

Norstati kiirküsitlus viidi läbi 18-aastaste ning vanemate Eesti kodanike seas ja sellele osales kokku 500 vastajat.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!