Täna
26. veeb
3...7
1...5
Homme
27. veeb
0...4
-3...2

Eesti

MTA: enam kui 10 000 tööandjat ei esita igakuiseid deklaratsioone

Foto: Sven Arbet/Delfi
10:01 15. jaanuar 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Maksu- ja Tolliamet (MTA) hakkab saatma meeldetuletusi neile, kes peaksid esitama tulu- ja sotsiaalmaksu, kohustusliku kogumispensioni makse ja töötuskindlustusmakse deklaratsiooni (TSD), kuid ei ole seda õigeaegselt teinud; kokku on selliseid isikuid ligi 10 000.

MTA otseste ja kaudsete maksude teenusejuhi Külli Külm-Kivistiku sõnul esitab lõviosa tööandjaid TSD igakuiselt korrektselt.

"Paraku on viimase aasta jooksul kasvanud märgatavalt tööandjate arv, kes jätavad deklaratsioonid esitamata ja see mõjutab nende ettevõtete puhul näiteks maksukäitumise hinnangute tulemusi," märkis Külm-Kivistik.

"Samuti jõuavad nad seetõttu meie järelevalve fookusesse – näiteks ümbrikupalga maksmise riskiga. Seetõttu pöörame nüüd rohkem tähelepanu neile, kes – loodetavasti mitte meelega – on oma kohustuse unustanud," lisas ta.

Esmalt saadab MTA deklaratsiooni esitamise kohta meeldetuletuse e-kirjaga. Kui deklaratsioon jääb ikkagi esitamata, saab isik sunniraha hoiatuse ning seejärel juba määratakse sunniraha.

TSD tuleb esitada ettevõttel, kes on maksnud töötasu või teinud muid väljamakseid, näiteks teinud erisoodustusi, maksnud dividende ja teinud annetusi vms, millelt tuleb tasuda seaduses ette nähtud maksud.

Deklaratsioon tuleb esitada väljamaksetele järgneva kuu 10. kuupäevaks.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!