Täna
26. veeb
3...7
1...5
Homme
27. veeb
0...4
-3...2

Eesti

Reformierakond ja Keskerakond jätkavad koalitsioonikõnelusi

Foto: Kiur Kaasik/Eesti Päevaleht
12:30 15. jaanuar 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Reformierakond ja Keskerakond jätkavad reedel koalitsioonikõnelusi, vahendab BNS.

Läbirääkimised valitsusliidu moodustamiseks algavad kell 11 riigikogus. Teemadeks on reedel majandus, innovatsioon ja rahandus.

Reformierakond ja Keskerakond alustasid koalitsiooniläbirääkimisi neljapäeval eesmärgiga panna kokku valitsus, mis parteide ühisavalduse kohaselt "jätkab COVID-19 kriisi tulemusliku lahendamisega, hoiab Eesti edasivaatavana ning arendab meie riiki kõigis selle valdkondades ja piirkondades".

Neljapäevase ühisavalduse kohaselt mõistavad mõlemad osapooled, et Eesti poliitiline ja ühiskondlik õhustik on pingeline ning lubavad teha kõik endast oleneva, et luua laiem poliitiline usaldus ja kõigi inimeste vaheline koostöötahe Eesti edasi viimiseks.

"Samuti nõuab koroonaviiruse pandeemia meilt lähiajal jätkuvat otsustavat tegutsemist viiruse leviku tõkestamisel, vaktsineerimisel, tervishoiusüsteemi tugevdamisel, hariduselu korraldamisel, inimeste sissetulekute tagamisel ja ettevõtluse toetamisel," seisab avalduses.

Koalitsioonipartnerid lähtuvad ühisavalduse kohaselt koalitsioonikõneluste alustamisel põhimõttest, mille kohaselt nad seisavad tulevikku vaatava ja kõiki ühiskonnagruppe auväärselt kohtleva poliitilise kultuuri ning lugupidava riigivalitsemise eest, mis toetub põhiseaduse vaimule. 

Reformierakond ja Keskerakond märkisid ühisavalduses, et Eesti on tubli väikeriik, mis toetab kõiki inimesi ning nende soovi ennast teostada ja panustada Eesti arengusse; erakonnad lubavad lähtuda Eesti riigi ja rahva ühisest parimast huvist ning õigluse ja õiguse põhimõtetest. Eesti on õigusriik, kus kõik ühiskondlikud otsustusprotsessid on võimalikult läbipaistvad.

Erakonnad peavad oluliseks sotsiaalse, majandusliku ja piirkondliku ebavõrdsuse vähendamist ning iga inimese tervise ja heaolu edendamist, lubavad seista kõigi Eestimaa inimeste, kaasa arvatud vähemuste, õiguste eest ning austada eraelu puutumatust.

Eesti välis- ja julgeolekupoliitika keskmeks on ühisavalduse kohaselt Euroopa Liidu, NATO ja ÜRO liikmelisus ning aktiivne Eesti huvide esindamine nii rahvusvahelistes organisatsioonides kui ka kahepoolses suhtluses. Samuti lubavad erakonnad jätkata aktiivset rolli Euroopa Liidu kliimaeesmärkide täitmisel ning töötada selle nimel, et erinevaid EL-i rahastuid kasutada võimalikult kiire rohe- ja digipöörde läbiviimiseks, mis ei jäta endast maha ühtegi Eestimaa inimest ega piirkonda.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!