Homme
25. veeb
3...10
1...5
Ülehomme
26. veeb
2...7
0...4

Eesti

Reoveeuuring kinnitab koroonaviiruse jätkuvat laialdast levikut

Foto: Dmitri Kotjuh/Delfi
15:29 15. jaanuar 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Tartu ülikooli juhitava reoveeuuringu sellenädalased andmed näitavad, et koroonaviirust leidub pea kõigist maakondadest kogutud proovides, kirjutab BNS.

Uuringu juhi, TÜ antimikroobsete ainete professori Tanel Tensoni sõnul on üldine olukord võrreldav möödunud nädalaga ning viiruse levik on endiselt suurem kui pühade-eelsel ajal.

Reoveeuuringust ilmneb, et olukord on Eesti mõnes piirkonnas paranenud, kuid teisal on koroonaviiruse kogus reoveeproovides kasvanud, viidates nakatunute arvu suurenemisele.

"Eelmise nädala võrdluses torkavad tänaselt kaardilt silma mõned väiksema viirusekogusega piirkonnad. Siiski näitab Eesti keskmist olukorda kirjeldav tulemus viiruse leviku kõrge taseme püsimist," selgitas Tenson.

Tenson tõdes, et viirus levib koos inimestega. "Kui pühadeaegne reisimine kandis nakkuse üle Eesti laiali, siis parim viis levikut pidurdada on oma suhtlusringi piirata ja võimaluse korral ka riigisisest ringisõitmist vältida," rääkis Tenson.

Koroonaviiruse seire reoveest annab varajast infot viiruse leviku hindamiseks enne kliiniliste haigusjuhtude tuvastamist. Uuringu eesmärk on avastada varjatud koldeid ja jälgida puhangudünaamikat. "Tänasel kaardil ilmnevad muutused hakkavad haigusjuhtumite statistikas kajastuma nädala või paari jooksul," selgitas Tenson.

Reoveeproove võetakse iga nädal kõigis maakonnakeskustes ja üle 10 000 elanikuga linnades. Proovide kogumisel teeb TÜ koostööd keskkonnauuringute keskuse ja vee-ettevõtetega, kes käitavad linnade reoveepuhasteid. Proovide analüüsid tehakse TÜ tehnoloogiainstituudi laborites.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!