Homme
25. veeb
3...10
1...5
Ülehomme
26. veeb
2...7
0...4

Eesti

Repsi autokasutuse väärteo uurimine veel kestab 

Foto: Robin Roots/Õhtuleht
12:40 18. jaanuar 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Mullu novembris politsei poolt käivitatud uurimine toonase haridusministri Maili Repsi ametiauto kasutamise väärteoasjas veel kestab.

"Menetluses on üle kuulatud tunnistajaid ja kogutud tõendeid ning menetlustoimingud jätkuvad, mistõttu ei ole võimalik selle detaile praegusel hetkel avaldada," ütles politsei pressiesindaja Leana Loide BNS-ile.

Mullu novembris alustas politsei Mailis Repsi võimaliku rikkumise asjaolude selgitamiseks väärteomenetlust korruptsioonivastase seaduse paragrahvi järgi, mis käsitleb avaliku vahendi korruptiivset kasutamist (KVS § 17). Menetlust viib läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo.

Ametiautoga oma lapsi sõidutada lasknud toonane haridus- ja teadusminister Mailis Reps tunnistas pärast skandaali puhkemist Postimehe TV otsestuudios, et peab oma töö- ja pereelu edaspidi paremini korraldama ning vabandas nende ees, kelle õiglustunnet ta häirinud oli.

Repsi sõnul ei saa pahaks panna, et avalikkus on tõstatanud küsimused tema autokasutuse kohta. "See olukord on ajapikku praktiliselt kujunenud," tõdes Reps, lisades, et tema tööaega on viimasel ajal pikendanud nii hiljutine valitsuskriis kui ka riigieelarve koostamise protsess. 

"Hea tööaja ja pereelu ühitamine pole mul hästi õnnestunud," tõdes Reps, märkides, et õnneks on appi tulnud autojuht, kes on pakkunud, et teeb tiiru ära ja võtab ise lapsed peale. 

"See, et ma olen üksikema ja mul on kuus last, pole vabandus," ütles Reps, lisades, et edaspidi tuleb lihtasalt tööelu ja pereelu paremini ajastada ning kui mõni koosolek kestab kauem, siis tuleb sealt lihtsalt paar tundi ära olla ja lastele järele minna. 

Mis puudutab juriidilist poolt, siis selles pole Repsi sõnul ebakõla. "Sisuline pool on teine ja mul pole õigustust, et mulle oleks rohkem lubatud. Inimeste õigustunde rikkumise eest kindlasti vabandan," ütles Reps.

Pärast menetluse lõppemist võib politsei saata Repsi väärteoasja kohtusse. Maksimumkaristus sellises väärteos on rahatrahv 1200 eurot.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!