Täna
26. veeb
3...7
1...5
Homme
27. veeb
0...4
-3...2

Eesti

Circle K hakkab müüma aastaringselt etanoolita mootoribensiine

Foto: Circle K
12:18 19. jaanuar 2021
Autor: uudised.ee

Sarnaselt Alexelaga hakkab ka Circle K müüma aastaringselt mootoribensiine, mis ei sisalda enam etanooli. 

Seadusest tuleneva taastuvenergia kohustuse täidab Circle K parafiinse diislikütuse (HVO) osakaaluga diislikütuses ja Circle K teenindusjaamades olevate elektriautode avalike kiirlaadijate rohelise elektriga, teatas ettevõte. 

Alexela täidab biokütuse kohustuse biometaaniga, mille näol on tegemist kokkuleppeliselt 100 protsenti kliimaneutraalse kütusega. 

Circle K Eesti AS peadirektor ja juhatuse liige Kai Realo märkis pressiteates, et nii maksu- ja tolliameti avaldatud statistika kui ka Circle K praktika näitab, et ligi 50 protsenti mootoribensiini klientidest kasutavad hetkel bensiini 98, kuna see ei sisalda etanooli, kohati ka juhul kui nende sõidukile on soovituslik mootoribensiin 95, mis on ühtlasi tarbijale ka soodsam. 

Ilma etanoolita mootoribensiini 95 müüki toomise võimaldas ellu viia 2020. aastal vastu võetud vedelkütuse seaduse redaktsioon, millega muudeti kütusemüüjatele seatud tingimusi taastuvenergia osakaalu nõude täitmisel paindlikumaks – taastuvkütuste 10-protsendise osakaalu nõue tuleb täita kütuse maaletooja põhiselt ühe aasta jooksul ja taastuvenergia kohustust iga kütuseliigi liitris enam ei ole. 

Realo avaldas lootust, et nüüdseks on tihe seadusemuutmiste etapp selja taga ning lähiaastatel seadustes taastuvkütuste sisaldusele esitatavaid nõudeid ei muudeta.

Plaani kohaselt peaks kõikides teenindusjaamades täielikult etanoolivaba mootoribensiin 95 olema saadaval hiljemalt veebruari lõpus või märtsi alguses. Vastava märgistuse 95E0 ehk "ei sisalda etanooli" märgistuse saavad siis ka tankurid.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!