Täna
28. veeb
2...7
-5...2
Homme
01. mär
2...8
-5...2

Eesti

Idufirma Single.Earth lõi metsaomanikele investeerimisplatvormi

Foto: LUKAS COCH /EPA/Scanpix
13:41 19. jaanuar 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Eestis asutatud iduettevõte Single.Earth on valmis saanud investeerimisplatvormi, mille eesmärgiks on pakkuda metsaomanikele võimalust saada oma metsa eest tasu ka ilma puitu tooraineks müümata, vahendab BNS.

"Täna tähendab loodusest tulu teenimine peamiselt seda, et tooraine tuleb maa seest välja kaevata, mets maha võtta ja loodus seeläbi elupaigana hävitada," ütles Single.Earthi kaasasutaja ja juht Merit Valdsalu.

Platvorm viib kokku maaomanikud ja ettevõtjad, kes soovivad oma süsinikujalajälge vähendada. Idufirma teatel on tulemuseks terviklike ökosüsteemide säilimine suuremal alal.

Millised metsad konkreetselt alles jäävad, otsustavad inimesed ise. Igaühel on võimalus hääletada just endale kõige südamelähedasema metsa poolt. Selleks peab platvormiga liituma ja märkima raielubade kaardile, milliseid metsi päästa soovitakse. Eesmärgiks on luua turg, kus kaubeldavaks väärtuseks on elupaikade ja liigirikkuse säilimine.

Kui palju metsi kokku päästa suudetakse, sõltub investeeringute suurusest. Esimesed, kes Single.Earthi kaudu metsade raiet hakkavad peatama, on Pipedrive'i asutajad, kes investeerivad metsadesse 3,2 miljonit eurot.

Idufirma pikem visioon on luua satelliitseire ning loodusandmete alusel kogu planeeti hõlmav mudel, mis annab ülevaate süsiniku sidumisest ning elupaikade olukorrast.

Single.Earth on 2019. aastal Garage48 häkatonist välja kasvanud idufirma, mille eesmärgiks on muuta loodushoid majandusprotsessi osaks. 2020. aastal investeerisid ettevõttesse Soome riskikapitalifirma Icebreaker.vc ning Pipedrive’i ja Salto asutaja Ragnar Sass.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!