Täna
28. veeb
2...7
-5...2
Homme
01. mär
2...8
-5...2

Eesti

Tallinna loomaaias magama pandud lõvil tuvastati koroonaviirus

Foto: Martin Ahven/Õhtuleht
14:56 20. jaanuar 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Tallinna loomaaias eelmisel nädalal raskekujulise neerupuudulikkuse tõttu magama pandud eaka isase aasia lõvi Juna koroonatest osutus positiivseks, vahendab BNS.

Isasel aasia lõvil Junal tuvastati 2020. aasta tervisekontrollis neerupuudulikkus, mille tõttu oli tema tervis nõrk. Selle aasta jaanuari esimestel nädalatel halvenes lõvi seisund silmnähtavalt, mistõttu veterinaarid ei andnud enam paranemise lootust.

Süveneva valu ja edasiste kannatuste vältimiseks lõvi uinutati. Lisaks neerupuudulikkuse vaevustele ilmnesid loomal ka ülemiste hingamisteede haiguste sümptomid. Kuna on teada, et kaslased on koroonaviirusele vastuvõtlikud tehti lõvile post-mortem koroonatestid. Testide tulemused kinnitasid üllatuslikult, et lõvi oli nakatunud koroonaviirusesse. 

Koheselt tehti nii koroonaviiruse kui ka antikehade test kõikidele lõvimajaga otseselt või kaudselt kokku puutunud personalile. Praeguseks saabunud vastused 13 testile osutusid negatiivseks nii nakkuse kui ka antikehade osas. Tulemas on veel kahe töötaja testi tulemused.

Loomaaia direktori Tiit Marani sõnul ei teata praegu, kuidas sai lõvi nakatuda. "Potentsiaalselt nakatuda võivate loomade puhul on rakendatud karmimad hügieeni- ja sanitaarnõuded. Valepositiivse testi tõenäosus on olematu, kuna lõvilt võeti kolm sõltumatut testi. Töötame selle nimel, et nakatumise allikas teada saada," ütles Maran.

Vaatamata sellele, et teistel loomadel pole ilmnenud koroona sümptomeid alustab loomaaed pistelist potentsiaalselt nakatuda võivate loomade testimist.

Loomade nakatumist koroonaviirusesse on registreeritud ka teistes loomaaedades. Näiteks tiigrid ja lõvid New Yorgi Bronxi loomaaias, puumad Lõuna-Aafrikas, tiigrid Knoxwille’i loomaaias, lumeleopardid Louisville’i loomaaias, gorillad California loomaaias, lõvid Barcelona loomaaias.

Pärast esmast ülehüpet viiruse algselt peremehelt inimesele on ainukesed tõestatud nakkuse kandumised loomalt tagasi inimesele pärit minkide karusloomafarmidest. Kinnitatud juhtumeid sellest, et lemmikloomad, sealhulgas kodukassid, levitaksid haigust inimesele ei ole. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!