Täna
02. mär
2...7
-1...4
Homme
03. mär
2...7
-3...2

Eesti

Koroonaviirusesse naktumine on Eestis kõrge

Foto: Andres Putting/Delfi
13:28 21. jaanuar 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

COVID-19 haigestumus on kõrge kogu Eestis ja haigestumine on oluliselt kasvamas Pärnumaal ning endiselt levib viirus laialdaselt Harjumaal ja Ida-Virumaal, vahendab BNS.

Ulatuslikud piirangud Harjumaal ja Ida-Virus kestavad vähemalt jaanuari lõpuni. Harjumaa ja Ida-Virumaa koolides taastatakse kontaktõpe alates 25. jaanuarist.

Selleks, et meditsiinisüsteem vastu peaks ja ei seataks ohtu teiste inimeste elu ja tervist, peab kinni pidama kõigist abinõudest, mis tervise kaitseks on kasutusele võetud.

Vältida tuleb kontakte, hoida distantsi, kanda maski ning viia oma kontaktid teiste inimestega miinimumini ja olla võimalikult palju kodus, et vähendada riski ise nakatuda ja kanda nakkust pereringis kellelegi edasi.

Sellest aastast makstakse haigushüvitist alates teisest haiguspäevast. Õigus haigushüvitisele on ka COVID-19 haige lähikontaktsel eneseisolatsioonis viibitud päevade eest.

Töötaja omavastutus on esimene haiguspäev, tööandja maksab hüvitist teisest viienda päevani ning haigekassa maksab hüvitist alates kuuendast päevast.  


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!