Homme
26. veeb
3...7
1...5
Ülehomme
27. veeb
0...4
-3...2

Eesti

Eestis on koroonaviiruse vastu vaktsineeritud üle 26 000 inimese

Foto: Argo Ingver/Delfi
12:06 25. jaanuar 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Eestis on esmaspäevaks  COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 26 126 inimesele, kuid eesmärk on vaktsineerida kogu elanikkond, vahendab BNS.

Teine vaktsiinidoos on vaktsineeritutele tagatud ja COVID-19 vaktsineerimine jätkub hoolimata tarnete väikesest vähenemisest. Jätkatakse vaktsineerimist hooldekodudes ning samuti alustatakse tervishoiutöötajate vaktsineerimist 2. vaktsiinidoosiga.

Vaktsineerimise sihtrühmade laiendamine lükkub vähemalt nädala võrra edasi. Vaktsiinid on hästi talutavad, kiirelt mööduvaid kõrvalmõjusid on ilmnenud 0,4 protsendil vaktsineeritutest.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastastele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem.

Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata patsiendiportaalis digilugu.ee .


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!