Homme
26. veeb
3...7
1...5
Ülehomme
27. veeb
0...4
-3...2

Eesti

Pärnumaal sattusid ohtu läbi jää vajunud kaks kalameest

Foto: Andres Putting/Delfi
11:11 26. jaanuar 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Pärnumaal sattusid esmaspäeva õhtul ohtu läbi merejää vajunud kaks kalameest, kes pääsesid aga tänu ohutusvarustuse kaasas kandmisele surmasuust. 

Häirekeskus sai kell 18.01 teate kahest Papsaare külas Audru jõe suudme lähedal merejääl hätta sattunud kalamehest. Mehed olid vajunud läbi liigõhukeseks sulanud jää umbes 25 meetri kaugusel kaldast, kus vee sügavus on tõenäoliselt kaks-kolm meetrit.

Õnneks olid kalameestel kaasas jäänaasklid, mis tõenäoliselt meestel eluga pääseda aitasid ning nad iseseisvalt kaldale tagasi said. Koostöös politsei ja kiirabiga andsid päästjad kannatanutele esmaabi ning kiirabi toimetas tugevalt alajahtunud mehed koheselt haiglasse.

Pärnu päästekomando rühmapealik Märt Hindreus ütles, et muutlike ilmastikuolude tõttu on jääolud väga ebaühtlased. „Pärnu jõe suudmes on praegusel hetkel jää vaid paari sentimeetri paksune ja see inimest kindlasti ei kanna. Antud olukorras aitas meestel ilmselt eluga pääseda jäänaasklite olemasolu. Jääle minnes peaksid need kindlasti kaasas olema. Samuti veekindlasse kotti pakitud mobiiltelefon, seljas uppumatu jope ja püksid. Ja mis kõige olulisem – teavitage kindlasti lähedasi sellest kuhu lähete,“ pani päästja inimestele eilse sündmuse valguses südamele. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!