Täna
02. mär
2...7
-1...4
Homme
03. mär
2...7
-3...2

Eesti

Reinsalu: riigikogu peab töörändes pöörduma Soome parlamendi poole

Foto: Ilmar Saabas/Delfi
14:30 27. jaanuar 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Isamaaliitlane Urmas Reinsalu andis kolmapäeval 29 riigikogu liikme nimel parlamendile riigikogu pöördumise Soome parlamendi poole, milles kutsutakse üles taastama piiriülest töötajate liikumist Eesti ja Soome vahel.

Reinsalu ütles et kujunenud olukord on talumatu. "Eesti vabariik peab kõigil tasanditel jätkama tugevat sõbralikku survet Soomele, et leida tekkinud humanitaarprobleemile võimalikult kiire lahendus," ütles Reinsalu.

Pöördumises tuuakse välja, et Eesti ja Soome on teinud koroonavastases võitluses tõhusat koostööd, kuid kolmapäevast kehtima hakanud piirangud toovad kaasa suuri probleeme tuhandetele inimestele, kes jagavad tööd ja kodu kahe riigi vahel.

"Tunnustades vajadust tõkestada viiruse levikut üle riikide piiride, kutsume Eduskuntat arutama ja väljendama toetust võimalustele, et riikidevahelises koostöös leida sellised usaldusmeetmed, mis vähendaksid viiruse levikut piirüleses liikumises, kuid võimaldaksid venitusteta taastada piiriüleste töötajate liikumise meie riikide vahel," seisab pöördumises.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!