Uuring: enamik Pirita elanikke toetab Mustakivi tee pikenduse rajamist

uudised.ee

Pirita elanikest 66 protsenti toetab Mustakivi tee pikenduse rajamist, vastu on vaid 13 protsenti küsitletutest, selgub aasta lõpul läbiviidud küsitlusest.

“Uuringust selgub, et 66 protsenti Pirita elanikke toetab tee rajamist ja vastu on 13 protsenti. Kokku toetab Pirita ja Lasnamäe elanikest 49 protsenti täielikult ja 31 protsenti pigem toetab – ehk kokku 80 protsenti – Mustakivi tee pikenduse ehitamist Pirita ja Lasnamäe vahel. Mittetoetajaid on 3 protsenti ja seisukohta ei ole kujundanud või pole teemaga kursis 17 protsenti nende linnaosade küsitluses osalenud elanikest,” sedastas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Uuringu kohaselt ei ole seisukohta noorematel inimestel (34%) ja vanimas rühmas (29%). Liinat ütles, et küsimus Mustakivi tee pikenduse rajamise kohta lisati küsitlusse seetõttu, et see on piritalastele väga oluline ja et linnaosa elanike hääl ei jääks tahaplaanile.

“Kuigi Pirita-Lasnamäe läbimurde eesmärk on vähendada ummikuid ning ringi- ja ümbersõitmist mööda väiksemaid tänavaid, ei jäta see projekt piritalasi ka emotsionaalselt külmaks,” leidis Liinat, kelle sõnul oli valdav osa temani jõudnud arvamustest Mustakivi tee pikenduse suhtes väga positiivsed, osa kõhklevad ja mõned ka vastu. 

Jaanuari keskel algatas Tallinna keskkonna- ja kommunaalamet Mustakivi tee pikenduse rajamisega kaasnevate mõjude välja selgitamiseks keskkonnamõju hindamise. Kavandatav 1,2-kilomeetrine pikendus jääb Narva maantee ja Kose tee vahele. Selleks aastaks on Tallinna eelarves Mustakivi tee pikenduse rajamisega seotud ettevalmistustöödeks 600 000 eurot. Mustakivi läbimurde rajamine maksab 20,6 miljonit eurot.

Tallinna linnakantselei tellitud rahulolu-uuringu viis läbi uuringufirma Rait Faktum&Ariko eelmise aasta 9. novembrist kuni 18. detsembrini.

Kommentaarid puuduvad