Tallinna loomaaed otsib uut visuaalset identiteeti

uudised.ee

Tallinna loomaaed kutsub disaini- ja loovagentuure, spetsialiste ja meeskondi osalema loomaaia uue visuaalse identideedi ideekonkursil, vahendab BNS.

Tallinna loomaaia visuaalse imago täielik uuendamine lähtub vajadusest kaasajastada ning ühtlustada senist identiteeti. Konkursi eesmärk on välja töötada selgete ning eristuvate põhijoontega tervikkuvand, mis on kaasaegsete innovaatiliste lahendustega ning perspektiivis jätkusuutlik.

Tallinna Loomaaia direktori Tiit Marani sõnul peab loodud identiteet peegeldama loomaaia põhiolemust ja väärtusi, toetama keskkonnateadlikkust ja olema eeskõnelejaks loodushoiu suunanäitamisel. “Loomaaed sisemiselt palju muutunud ja muutub veelgi, kuid selleks, et see väljapoole paremini mõistetav oleks, peame ka oma rõivastusele, kõnemaneeridele ja näoilmetele rõhku panema,” lisas Maran.  

Ideekonkurss koosneb kahest voorust. Esimeses voorus valib žürii kõikide konkursil osaleda soovijate portfooliote põhjal välja kuni seitse osalejat, kes pääsevad teise ehk ideekonkursi kavandite võistlusvooru. Konkursi preemiafond on 3500 eurot. 

Ideekonkursi võitjaga sõlmitakse koostööleping loomaaia visuaalse lahenduse ning stiiliraamatu väljaarendamiseks ja rakenduslike tööde teostuseks.

Konkursil osalemiseks tuleb esitada sooviavalduse dokumendid hiljemalt 23. veebruariks. 

Ideekonkursi kavandite vooru pääsenud selguvad 15. märtsiks, konkursi võitja hiljemalt 4. juuniks. 

Ideekonkursi infopäev koos ringkäiguga toimub Tallinna loomaaias 17. veebruaril kell 11. Infopäeval osalemiseks on vajalik eelregistreerimine. Auditooriumi infotund viiakse läbi ka veebis, soovijatele jagatakse vastavat linki e-posti teel. 

Tallinna loomaaed teeb konkursi korraldamisel koostööd Eesti Disainikeskusega.

Kommentaarid puuduvad