Uuring: eksperdid prognoosivad Tallinna kinnisvarahindade tõusu

uudised.ee

1Partner Kinnisvara viis Eesti suuremate kinnisvarabüroode ja sektori arvamusliidrite hulgas läbi uuringu, mille kohaselt prognoosib 55 protsenti vastanutest, et Tallinna korteri ruutmeetri hind tõuseb aasta lõpuks kuni 10 protsenti.

Kinnisvarasektori arvamusliidritest 27,5 protsenti arvas, et hinnad on tänavu aasta lõpuks mulluse detsembriga samal tasemel. Hinnalangust ootab aga vaid 10 protsenti vastanutest, teatas 1Partner Kinnisvara.

1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul pole erilist kahtlust, et Tallinna kinnisvara pikas plaanis tasapisi edasi tõuseb. “Ka värske uuring kinnitab, et 87,5 protsendi valdkonna ekspertide hinnangul tasub Tallinnas ka sel aastal kinnisvara puhtalt investeeringuna ostmiseks ära,” ütles Vahter.

Kinnisvarahindade tõusu prognoosivad eksperdid kõige suurema tõenäosusega kesklinna, Kopli ning Pirita korteritele. Potentsiaalset kinnisvarahindade langust nähakse kõige tõenäolisemalt vanalinna piirkonnas.

“Kõige suurem kinnisvarahindade mõjutaja on rahvastiku ja majanduse koondumine Tallinna ja Harjumaale. Samas on oluline, et hinnad liiga kiiresti ei kerki, sest keegi ei soovi maailma suurlinnade olukorda, kus näiteks ühetoaline maksab pool miljonit eurot,” nentis Vahter.

Ta lisas, et Eestis on vaatamata vaikselt kerkivale ruutmeetri hinnale kasvanud ka keskmised palgad ning kümne aasta taguse ajaga võrreldes saab praegu endale suuremat või paremat pinda lubada.

1Partneri korraldatud uuringu kohaselt prognoosis 42,5 protsenti vastanutest, et pealinna kinnisvaratehingute arv mullusega võrreldes tänavu kasvab. 40 protsendi vastanute hinnangul jääb see samale tasemele, mis 2020. aastal, mil tehti 11 804 tehingut. Vaid 17,5 protsenti vastanutest ootab tehingumahtude kahanemist.

“Inimesed soovivad lihtsalt eluga edasi minna, mistõttu tehingute arv tänavu pigem kasvab. Tuleb heas mõttes keskpärane kinnisvara-aasta,” võttis Vahter uuringu kokku.

Tänavu jaanuaris toimunud küsitluses osales 40 arvamusliidrit ja eksperti Eesti suurematest kinnisvarafirmadest 1Partner, Pindi, Arco Vara, Kinnisvaraekspert, Ober-Hausi Kinnisvara, 1Partner Seven, Adaur, Laam, Raid & Ko, LVM, Domus, 2Kinnisvara, Eften, CKE ning RE Kinnisvara.

Kommentaarid puuduvad