Valitsus saadab koolid nädalaks kaugõppele

uudised.ee

Valitsus otsustas koroonaviiruse leviku piiramiseks saata koolid pärast vaheaega nädalaks distantsõppega ning sulgeda kaheks nädalaks veekeskused, vahendab BNS.

Peaminister Kaja Kallas sõnas neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et valitsus on sunnitud rakendama piirangud, et nakatumisnäitajad allapoole tuua. "Püüme piiranguid rakendada seal, kus oht viirust levitada kõige suurem," ütles Kallas.

"Koolivaheaja nädalast sõltub see, kas suudame nakatumisahelda läbi lõigata," ütles Kallas.

“Viiruse levik on tõsine, seda näitavad kõik numbrid,” ütles Kallas. Tema sõnul on praegu näha nakatumise suurenemist laste ja noorte seas. “Varem või hiljem jõuab see ka haiglatesse, kui lapsed viivad haiguse kodudesse. Oleme sunnitud rakendama piiranguid, et nakatumist alla tuua,” ütles Kallas.

Valitsus otsustas, et koolid jäävad pärast koolivahega distantsõppele. Samas algkooli ehk 1.-4. klasside õpilased jätkavad kontaktõppel. Ka hariduslike erivajadustega lapsed jätkavad kontaktõppel.

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna sõnul on praegu aktiivseid koldeid umbes 30 üldhariduskoolis. 

Põhjendades seda, miks algklasside õpilased jätkavad kontaktõppel, ütles Kersna, et algklasside õpilaste seas ei ole näha olulist nakatumiste kasvu. Ka vajavad algklasside õpilased rohkem õpetaja juhendamist. Kolmanda põhjusena tõi Kersna esile, et kui väike laps peaks jääma kaugõppele, siis kas jääb vähemalt üks lapsevanem koju või viiakse laps vanavanemate juurde.

Kersna lisas, et koolides on lubatud konsultatsioonid väikestes gruppides.

Kallase sõnul näitavad uuringud, et eelmisel koolivaheajal käidi peredega palju veekeskustes ning see tõi kaasa ka nakatumise kasvu. Seetõttu suletakse spaad ja veekeskused alates järgmisest nädalast kaheks nädalaks.

Valitsus otsustas piirata ka huvitegevust ning sportimist. Järgmise kahe nädala jooksul ei ole lubatud rühmatrennide läbiviimine, indivuduaalsed treeningud on lubatud. Kallas märkis, et treeningud iseenesest ei probleemiks, probleemiks on inimeste liikumine ja tegevused enne ning pärast trenni.

Huvitegevus on lubatud 1-4 klasside õpilastel juhul, kui rühma kuuluvad samad lapsed, kes on koos ühes klassis.

Valitsus otsustas piirata ka avalikel üritustel osalejate arvu 200 inimesele ning korraldaja peab tagama hajutatuse ning 50-protsendilise täituvuse nõude. Statsionaarsete istekohtadega üritustele jäävad kehtima senised piirangud.

Kinod ja teatrid jäävad endiselt avatuks, saalides tuleb tagada hajutatus ja maskikandmine. Ka toitlustuskohad jäävad avatuks, neil tuleb tagada 50-protsendilise hajutatuse nõue.

Kommentaarid puuduvad