Täna
26. veeb
3...7
1...5
Homme
27. veeb
0...4
-3...2

Eesti

Eestis on kaks vaktsiinidoosi saanud üle 26 300 inimese

Foto: Bruno Fahy/ZUMA Press/Scanpix
14:03 22. veebruar 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Eestis on esmaspäevaks COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 62 415 inimesele, kaks doosi on saanud 26 375 inimest, vahendab BNS.

Eelmine nädal algas õpetajate, politseinike ja päästjate vaktsineerimine. Vaktsineerimine on ainus viis raske haiguse vältimiseks ja tavapärase elukorralduse juurde naasmiseks. Esialgu on Eestisse jõudvad vaktsiinikogused piiratud, kuid riik on tellinud piisavalt doose igale inimesele.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastastele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem.

Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!