Homme
24. apr
3...7
-1...3
Ülehomme
25. apr
3...7
-1...3

Eesti

Facebook kustutas Telegrami lehekülje

Foto: Kuvatõmmis Telegrami portaalist
12:28 26. veebruar 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Kaheldava taustaga uudiseid ja vandenôuteeoriaid edastava portaali Telegram leht on Facebookist kustutatud, kirjutab Postimees. 

Portaali nime Facebooki otsingusse sisestades otsitavat lehekülge sealt enam ei leia. Facebooki teatel läksid Telegrami postitused sotsiaalmeedia kogukonna standarditega vastuollu.

Postimees kirjutas mullu aprillis, et ennast «läbipaistvaks meediaks» tituleeriv Telegram õhutab vandenõuteooriaid ning lõikab ohtliku valeinfo levitamise pealt kasumit. Kõik Telegrami valeinfo postitused tehakse läbisegi enda toote reklaamimisega, kopeerides suuresti USA tuntuima vandenõuteoreetiku Alex Jonesi ärimudelit.

Möödunud aprillis jagati Telegrami Facebooki-lehel, millel oli tol hetkel üle 70 000 jälgija, ühe Saksa vandenõuteoreetiku videot koroonaviiruse kohta vähemalt ligi 400 korda.

Kaks aastat tagasi loosis Telegram oma taskuhäälingu saates kuulajatele vahel aga välja skandaalset klooriühendit MMS, mille levitamine ja müük on Eestis keelatud. Portaali asutaja Hando Tõnumaa preparaadi jagamises midagi halba ei näinud.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!