Homme
24. apr
3...7
-1...3
Ülehomme
25. apr
3...7
-1...3

Eesti

MTA alustab enammakstud tulumaksu tagastamist

Foto: Seitsmesed uudised
12:31 26. veebruar 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Maksu- ja Tolliamet (MTA) alustab reedest enammakstud tulumaksu tagastamist neile, kes on oma tuludeklaratsiooni juba elektrooniliselt esitanud ja kelle deklaratsioon ei vaja täiendavat kontrolli, vahendab BNS.

Paberil tuludeklaratsiooni esitanutele alustatakse enammakstud tulumaksu tagastamist 19. märtsist, teatas MTA. Enammakstud tulumaksu tagastab amet hiljemalt 1. oktoobriks.

Tulumaksu tagastamise kiirus ei sõltu deklaratsioonide esitamise järjekorrast, tänaseks on maksuotsus tehtud ligi 30 000 inimesele.

Reede hommikuks oli esitatud 493 000 tuludeklaratsiooni, millelt tagastamisele kuulub kokku 154 miljonit eurot enammakstud tulumaksu. Praegu esitatud tuludeklaratsioonide põhjal tuleb tulumaksu juurde maksta kogusummas 13 miljonit eurot.

Teist aastat on tulumaksudeklaratsiooni esitades võimalik tagasisaadav raha kohe ka annetuseks suunata. Seda võimalust on kasutanud 2500 inimest, kes on kokku annetanud 109 000 eurot.

Kuna Tallinna teenindusbüroos on jätkuvalt järjekorrad, siis soovitab MTA füüsiliste isikute tulude ja maksustamise teenusejuht Grete Urbel tuludeklaratsiooni esitamiseks büroosse mitte tulla või kui see on siiski vajalik, lükata see mõne nädala võrra edasi.

Urbeli sõnul kiiret ei ole, sest tuludeklaratsioone saab esitada aprilli lõpuni. "Palume ka inimestel aidata oma eakamaid lähedasi, et nad saaksid deklaratsiooni esitada MTA iseteeninduskeskkonnas," lisas ta.

Tuludeklaratsiooni esitamise tähtaeg on 30. aprillil. Kui inimesel tuleb tulumaksu juurde maksta, siis selle tasumise tähtaeg on 1. oktoobril.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!