Homme
24. apr
3...7
-1...3
Ülehomme
25. apr
3...7
-1...3

Eesti

Rakvere haigla koroonakoormus kasvab

Foto: Rakvere haigla
12:20 26. veebruar 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Rakvere haigla juht Ain Suurkaev rääkis neljapäeva ennelõunal Virumaa Teatajale, et pühad andsid haiglale veidike hingamisruumi, sest üsna mitu patsienti saadeti kodusele ravile, samas kasvab haiglaravi vajadus koroonasse nakatunute seas iga päev, vahendab BNS.

Suurkaevu sõnul saabuvad patsiendid haiglasse erakorralise meditsiini osakonna kaudu, mis viitab ka nende seisundi tõsidusele. Neljapäevase seisuga oli haiglas 21 COVID patsienti, kellest viis vajasid intensiivravi ning kaks olid juhitaval hingamisel.

Suurkaevu sõnul on tegemist valdavalt eakamate inimestega, kuid haiglasse satuvad ka näiteks viiekümnendates eluaastates koroonahaiged. Kuigi haiglal pole voodikohtadega probleeme, võib ühel hetkel tupik tekkida personali tõttu. “Hetkel on meil COVID-haigetele ette nähtud 23 tava- ja neli erakorralist voodikohta, seega võib öelda, et on veel puhvrit, aga seda ei saa öelda personali kohta,” kõneles haigla juht.

Personalinappuse teeb eriti teravaks just asjaolu, et koroonapatsiendid on sageli keerulisemad ning intensiivravitöö nõudlikum. Haigla juhi sõnul on Rakvere haiglas praeguseks plaaniline statsionaarne haiglaravi sisuliselt lõpetatud, päevaravi veel toimub ja kindlasti peab toimima jääma erakorraline arstiabi.

Rakvere haigla personal on praeguseks pea täies mahus koroonavaktsiini saanud, see muudab töötajate enesetunnet kindlamaks, kuid haiglajuhi sõnul võib töötajate seas märgata väsimust. Suurkaevu hinnangul on see tingitud just asjaolust, et piirangud ei lase inimestel end maha laadida. “Kõik ei käi suusatamas, ja kui inimesel oli varem mingi oma viis pingete mahalaadimiseks, siis nüüd seda pole,” tõi Suurkaev näite. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!