Homme
24. apr
3...7
-1...3
Ülehomme
25. apr
3...7
-1...3

Eesti

Kaitseliit viib Võrumaal läbi viiepäevase harjutuse Iraagi-missiooniks

Foto: uudised.ee
10:08 28. veebruar 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Kaitseliit viib esmaspäevast reedeni Võrumaal läbi Iraaki missioonile mineva Kaitseliidu üksuse NMI (NATO Mission Iraq) EstGuard4 lõpuharjutuse.

Harjutus leiab aset Võrus ning Varstu, Tsooru, Parksepa ja Vastseliina asulates ja nende ümbruses. Harjutusel osalevad rühmasuurused üksused ning selle käigus lihvivad missioonile minevad üksused patrullide läbiviimist. Õppustel kasutatakse ka imitatsioonivahendid. Võrus on neljapäeval kella 17–20 ja reedel kella 9.30–11 oodata lühiajalisi liiklusseisakuid, mistõttu palub Kaitseliit jälgida liiklusreguleerijate suuniseid.

Kaitseliit on ka väga tänulik kohalikule kogukonnale mõistva suhtumise eest ja harjutuse läbiviijad teevad kõik endast sõltuva, et kohalike inimeste elukorraldust minimaalselt häirida. Samuti tagatakse harjutuse järel heakord alal.

NMI EstGuard4 väekaitserühm on osa NATO Iraagi missioonist, mis nõustab ja toetab Iraagi julgeolekujõudusid. NATO lõi missiooni 2018.aasta oktoobris, missiooni suurus on 500 kaitseväelast sealhulgas instruktorid, nõunikud ja toetav personal nii NATO- kui ka partnerriikidest Austraaliast, Soomest ja Rootsist. NATO missiooni väekaitserühma ülesanne on missioonil teenivate isikute julgestamine ja eskort nende külastatavatele objektidele, samuti objektide julgestamine.

Kaitseliidule annab osalus välisoperatsioonil võimaluse testida oma väljaõpet ja oskusi. Paljud ülesanded, mida Kaitseliit operatsioonil täidab, on samad, mida täidetakse ka Eestis kriisiolukorras – objektide ja konvoide julgestamine, patrullid. Kaitseliidule annab välisoperatsioon hea võimaluse testida oma oskusi reaalse operatsiooni olukorras rahvusvahelise üksuse koosseisus.

EstGuard4 kõik võitlejad on Kaitseliidu tegevliikmed erinevatest malevatest, rühma koosseisus on seitse tegevväelast, kellest neli teenivad igapäevaselt Kaitseliidus. Eelnev missioonikogemus on paljudel ja ühele mehele on see koguni kuues välismissioon. Päris mitmel võitlejal on ka varasem kogemus KL missiooniüksustest. Noorim rühmaliige on 20-aastane, vanim 48-aastane ja keskmine vanus on rühma liikmetel 35 aastat.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!