Homme
23. apr
3...7
-1...4
Ülehomme
24. apr
2...7
-1...4

Eesti

Kaks vaktsiinidoosi on saanud 34 050 inimest

Foto: Imago images/Xinhua/Scanpix
12:07 01. märts 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Esmaspäeva hommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 78 759 inimesele, kellest  34 050 on saanud mõlemad doosid, vahendab BNS.

Kokku on manustatud 112 809 doosi.  Üle 80-aastastest on praeguseks vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud viiendik.

Eelolevatel nädalatel jätkub paralleelselt perearstide juures riskirühma kuuluvate inimeste vaktsineerimine ning erinevate tervishoiuasutuste juures eesliinitöötajate – haridusasutuste töötajate, politsei- ja päästeteenistujate ning kohalike omavalitsuste sotsiaalhoolekande valdkonna töötajate vaktsineerimine. Statistikat vaktsineerimiste kohta saab vaadata terviseameti koroonaviiruse andmestikust. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis digilugu.ee. 

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastastele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!