Täna
12. apr
7...16
2...7
Homme
13. apr
4...10
3...8

Eesti

President Kersti Kaljulaid teeb töövisiidi Lätti ja Leetu

Foto: Mattias Tammet/EPA/Scanpix
12:17 02. märts 2021
Autor: uudised.ee

President Kersti Kaljulaid sõidab teisipäeval töövisiidile Riiga, kust suundub sama päeva õhtul Vilniusesse, vahendab BNS.

Neil päevil möödub 100 aastat kolme Balti riigi omavaheliste diplomaatiliste suhete algusest ning visiidi eesmärk on omavahelise läbikäimise hoidmine ja koostöö tihendamine.

"Läti ja Leedu on ja jäävad meie asukoha ja ühise ajaloo tõttu alati meie lähimaiks sõpradeks. Me rahvad on tuhandeid aastaid siin külg külje kõrval Läänemere kallastel elanud ja omavahel läbi käinud. Jagame nägemusi regiooni ja Euroopa julgeolekust ning tulevikust. Saja aasta möödumine diplomaatilise suhtluse algusest on ühelt poolt sümboolne ja pidulik hetk, mida tähistada, aga lisaks on meil alati palju praktilisi küsimusi, mida just üheskoos saame ja peame arutama," selgitas riigipea välispoliitika nõunik Lauri Kuusing.

Visiidi keskmeks on Eesti riigipea kohtumised oma Läti ja Leedu kolleegiga. Koroonaviirusega seotud riskide maandamiseks toimuvad kohtumised vastavalt erinevate riikide pädevate asutuste seatud reeglitele ja soovitustele. Riigipea naaseb Eestisse kolmapäeva õhtul.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!